Piłkarze Korony Kielce w drugim sparingu w Turcji pokonali belgijski zespół RWD Molenbeek 1:0. Bramkę zdobył Dawid Błanik

Dorota Kułaga
Dawid Błanik zdobył zwycięską bramkę.
Dawid Błanik zdobył zwycięską bramkę. Korona Kielce/Rafał Skorowski 3d-sport.pl
W drugim meczu sparingowym rozegranym na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Korony Kielce pokonali drugoligowy belgijski zespół RWD Molenbeek 1:0. Bramkę w 9 minucie zdobył Dawid Błanik.

Korona Kielce wygrała sparing z RWD Molenbeek

Korona Kielce - RWD Molenbeek 1:0 (1:0)
Bramka: Dawid Błanik 9.
Korona: (I połowa): Zapytowski - Danek, Zator, Trojak, Balić - Podgórski, Takač, Deaconu, Deja, Błanik - Szykawka. (II połowa) Zapytowski (70 Mamla) - Zwoźny, Malarczyk, Petrow, Konstantyn - Kiełb, Nono, Sewerzyński, Szpakowski, Łukowski - Śpiączka.

Podopieczni trenera Kamila Kuzery rozegrali drugi sparing podczas zgrupowania w Turcji. W pierwszym meczu kontrolnym przegrali z trzecioligowym zespołem tureckim Kocaelispor Kulubu 1:3 - jedyna bramkę w tym pojedynku zdobył z rzutu karnego Dawid Błanik. W środę wygrali 1:0 z RWD Molenbeek, trzecią drużyną drugiej ligi belgijskiej i na listę strzelców ponownie wpisał się Dawid Błanik.

Zwycięstwo cieszy. Próbujemy różnych ustawień, jesteśmy podzieleni na dwa zespoły. Każdy z nas stara się wykonać zadanie, które jest narzucone przez trenera. Pogoda nie pomagała, był duży wiatr. Stworzyliśmy nawet kilka dogodnych sytuacji, ten sparing oceniam na plus. Rywal bardzo dobrze grał piłką, ale my też mieliśmy trochę sytuacji

- powiedział po meczu Jacek Kiełb, piłkarz Korony.

Zadowolony z występu swoich podopiecznych był trener Kamil Kuzera.
-Przyszło nam się zmierzyć z wymagającym przeciwnikiem. Pierwszą połowę trudno ocenić, bo były trudne warunki pogodowe. Druga polowa lepsza w naszym wykonaniu, mieliśmy swoje sytuacje. Jesteśmy zadowoleni. To nad czym pracowaliśmy, przyniosło efekty. Fajny krok do przodu, ciekawy materiał poglądowy i jedziemy dalej - podsumował spotkanie trener Korony Kielce Kamil Kuzera.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia