PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce zremisowała z Piastem Gliwice 0:0. Selekcjoner Michał Probierz obejrzał mecz z Pawłem Golańskim

Dorota Kułaga
od 16 lat
W meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:0. Konfrontacja trenerów - Kamila Kuzery i Aleksandara Vukovicia - zapowiadała się ciekawie, ale zakończyła się remisem. Mecz obejrzał selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz, którzy przyglądał się grze Patryka Dziczka.

Korona Kielce - Piast Gliwice. Mecz bez bramek

Piast Gliwice - Korona Kielce 0:0
Korona: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marcus Godinho - Mateusz Czyżycki (46. Jacek Podgórski), Ronaldo Deaconu (60. Dawid Błanik), Yoav Hofmeister (60. Dalibor Takać), Martin Remacle, Nono - Jewgienij Szykawka (60. Adrian Dalmau).
Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Alexandros Katranis - Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz, Patryk Dziczek, Michał Chrapek (61. Miłosz Szczepański) - Damian Kądzior (61. Gabriel Kirejczyk), Jorge Felix (82. Tomas Huk).
Sędziował: Tomasz Musiał z Krakowa.
Żółte kartki: Hofmeister (Korona), Kądzior (Piast).
Widzów: 3402.

Zapis relacji

Dobrzy znajomi z "Bandy Świrów" Leszka Ojrzyńskiego spotkali się po dwóch stronach barykady. Kamil Kuzera kontra Aleksandar Vuković. Ciekawostką jest to, że mecz w towarzystwie Pawła Golańskiego, dyrektora sportowego Korony, obejrzał selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz.

że mecz w towarzystwie Pawła Golańskiego, dyrektora sportowego Korony, obejrzał selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz. Canal Plus

Spotkanie zaczęło się od dwóch niecelnych strzałów Piasta - w 2 minucie uderzał Michael Ameyaw, a w 4 Patryk Dziczek. W 12 minucie z 18 metrów mocno uderzył Martin Remacle, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 14 minucie świetną okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze. Jakub Czerwiński podał prostopadle do Damiana Kądziora, ale zawodnik Piasta przegrał bezpośredni pojedynek z Xavierem Dziekońskim, bramkarzem Korony. To była najlepsza okazja podopiecznych Aleksandara Vukovicia do zdobycia bramki.

W 27 minucie na strzał zdecydował się Mateusz Czyżycki, ale znowu było to uderzenie niecelne. Mecz toczył się w trudnych warunkach, przy padającym deszczu.

W 40 minucie błąd na śliskiej murawie popełnił Jakub Czerwiński. Zagrał pod nogi Mateusza Czyżyckiego, ale pomocnik Korony nie skorzystał z tego prezentu i na wślizgu uderzył obok bramki.

Do przerwy było 0:0. W pierwszej połowie Piast oddał jeden celny strzał - jego autorem był Damian Kędzior. Korona bez celnego uderzenia.

W 47 minucie Korona przeprowadziła składną akcję. Nono podał w tempo do Ronaldo Deaconu, ten uderzył z ostrego kąta, ale Frantisek Plach popisał się udaną interwencją. Po chwili na polu karnym gospodarzy doszło do ogromnego zamieszania, ale strzał Piotra Malarczyka został zablokowany.

W 66 minucie Miłosz Szczepański oddał mocny strzał z dystansu z około 18 metrów, ale udanie interweniował Xavier Dziekoński. W 74 minucie z 20 metrów uderzył Nono, ale piłka przeszła pół metra obok słupka. W 80 minucie, po przechwycie Jacka Podgórskiego, z pierwszej piłki uderzył Martin Remacle, ale bramkarz Piasta był na posterunku.

Do regulaminowego czasu gry sędzia Tomasz Musiał doliczył 5 minut. Żadna z drużyn nie zdobyła jednak bramki i piątkowe spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

xxx
Tak zapowiadaliśmy mecz Piast - Korona

- Czy remis wziąłbym w ciemno? Nie! Wiem, jak nasza drużyna wygląda, z przyjemnością patrzę na to, jak się poruszają. Ta drużyna jest świadoma i głodna zwycięstw. Wydaje się, że najtrudniejsze chwile mamy za sobą. Jedziemy walczyć o trzy punkty

– mówił przed meczem trener Korony Kamil Kuzera.

Koronę ma w tym meczu wspierać grupa ponad 200 kibiców.

Najlepsi strzelcy obu drużyn

Korona Kielce: Adrián Dalmau (3 bramki i 1 asysta), Ronaldo Deaconu (3 bramki), Martin Remacle (3 bramki)

13.04.2019: Piast Gliwice – Korona Kielce 4:0

Początek spotkania Piast Gliwice – Korona Kielce w piątek, 3 listopada o godzinie 18:00. Transmisja na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Online.