Pod siatką: Dana nadal liderem, STS przegrywa z liderem

Paweł Wełpa
Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne tylkow  jednym secie miała probelmy z drużyną RAS6 Szydłowiec
Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne tylkow jednym secie miała probelmy z drużyną RAS6 Szydłowiec Paweł Wełpa
Kolejne mecze rozegrały nasze trzecioligowe zespoły siatkarskie. Zawodniczki Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne zgodnie z przewidywaniami wygrały swój mecz. Siatkarze STS-u zeszli z boiska pokonani, ale mieli najcięższe zadanie z możliwych – grali z liderem.

Dana zgodnie z planem, ale z „przestojem”

Siatkarki Dany Gameb UKS Relaks wyjątkowo zagrały w swojej „starej” hali, czyli na obiekcie II Liceum Ogólnokształcącego. Ich przeciwniczkami był zespół RAS6 Szydłowiec. Jako liderki były faworytkami i wygrały, choć zaliczyły w tym meczu „przestój”.

Pierwszego seta wygrały gładko do 9. W drugim jednak od początku prowadziły przyjezdne. Przy stanie 11:17 trener Jarosław Mosiołek wziął czas, ale jego podopieczne już nie dogoniły rywalek i przegrały seta do 19. – Przede wszystkim mieliśmy problem w odbiorze. Bez odbioru i mocnej zagrywki z własnej strony nie bardzo mogliśmy znaleźć sposób, aby zniwelować różnicę, jaką zespół RAS wypracował w połowie seta swoją mocną zagrywką – powiedział trener.

W kolejnych setach sytuacja wróciła jednak do normy i gospodynie wygrał je do 9 i 10, a cały mecz 3:1. Dana Gameb UKS Relaks z kompletem punktów prowadzi w grupie I świętokrzyskiej III ligi.

W następnej, ostatniej już w tym roku kalendarzowym, kolejce rundy zasadniczej Dana zagra 20 grudnia na wyjeździe z wiceliderkami, czyli zespołem AZS UJK Kielce. W pierwszej rundzie u siebie skarżyszczanki z Kościelnego wygrały 3:0. Była to jedyna porażka akademiczek jak do tej pory.

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne – RAs6 Szydłowiec 3:1 (25:9, 19:25, 25:9, 25:10)

Dana wystąpiła w składzie: Weronika Wilczyńska, Dominika Łękawska, Klaudia Zielińska, Paulina Staniszewska, Dominika Świercz, Magdalena Nikiel, Katarzyna Bogusiewicz, Natalia Kasprzyk, Agnieszka Wieczorek.

SMS lepszy niż STS

Siatkarzom Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego w tym sezonie nie widzie się tak dobrze, choć akurat ostatni mecz należał do tych najtrudniejszych. Do Skarżyska przyjechał lider SMS Wybicki Kielce. Młody zespół, nota bene z byłym zawodnikiem STS-u w składzie – Bartoszem Szczygłem – w tym sezonie nie przegrał ani jednego meczu i stracił tylko jednego seta.

W piątkowym spotkaniu goście wygrali zdecydowanie 3:0. STS tylko momentami nawiązywał równą walkę, wykorzystując boiskowe doświadczenie i próbując nietypowych technicznych zagrań.

Po tym meczu STS zajmuje siódme miejsce. Do rozegrania w tym roku skarżyszczanom pozostał jeszcze jeden mecz – w najbliższy piątek na wyjeździe GOKiS-em Waśniów.

STS Skarżysko-Kamienna – SMS Wybicki Kielce 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)

STS: Piotr Brojek, Arnold Migus, Grzegorz Wojcieszek, Michał Waligóra, Paweł Bodo, Marcin Swajdo, Kacper Pająk, Maciej Parszewski, Dominik Głuch, Kacper Nowak, Jakub Czerwiak, Tomasz Gos.
SMS: Jakub Kordowski, Dominik Mreńca, Kamil Jóźwik, Dominik Czaja, Patryk Nowaczek, Bartosz Szczygieł, Kacper Śmietana, Adrian Polak, Krzysztof Grybek, Michał Banaś, Mateusz Wójcik, Jacek Kieras, Sebastian Żak, Szymon Gonera