Polki na razie na siódmym

Ewa Nadgrodkiewicz
Blok Polki - Katarzyna Skowrońska-Dolata przed zbijającą piłkę Amerykanką Tayyibą Haneef-Park (front).
Polskie siatkarki w Pucharze Świata pokonały Peru i przegrały z Amerykankami. We wtorek zagrają z Kubą

W sobotę, w meczu drugiej kolejki Pucharu Świata, reprezentacja Polski siatkarek pokonała w japońskim Hamamatsu Peru 3:0, a w niedzielę przegrała z zespołem USA 1:3.

Po trzech dniach turnieju polski zespół, z jednym zwycięstwem na koncie, zajmuje dopiero siódme miejsce. Żeby uzyskać olimpijską kwalifikację, musi w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata, w którym bierze udział 12 drużyn, zająć miejsce w pierwszej trójce.

Z PERU BEZ PROBLEMU

W pojedynku z zespołem Peru nasze siatkarki były lepsze w każdym elemencie, wykorzystywały również przewagę wzrostu. Polki, na czele z najskuteczniejszą Katarzyną Skowrońską-Dolatą, bez problemu mijały blok rywalek.
ZA ROSNER... PODOLEC

W meczu z Amerykankami trener Marco Bonitta dokonał jednej istotnej zmiany. W pierwszej szóstce Milenę Rosner zastąpiła Anna Podolec, która była najskuteczniejszą zawodniczką w polskim zespole. W pierwszym secie do stanu 19:19 żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. W końcówce tej partii skuteczniejsze okazały się Amerykanki. W drugim secie zostały one wręcz
rozbite, przegrywając 12:25. W trzecim mocna wymiana trwała do samego końca.

Polki miały kilka piłek setowych, a Amerykanki jedną, którą wykorzystały. - Ten set był decydujący. Popełniłyśmy w nim głupie błędy - mówiła Małgorzata Glinka-Mogentale. W czwartym secie tylko do drugiej przerwy technicznej (14:16) można było mieć nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Znakomicie w tym meczu spisała się libero amerykańskiego zespołu - Nicole Davis, która dokonywała cudów, broniąc wiele atomowych ataków polskich siatkarek.

W poniedziałek wszystkie zespoły mają dzień przerwy. We wtorek (6 listopada) o godzinie 7.05 Polska zmierzy się z Kubą.

Wyniki. Sobota:
Polska - Peru 3:0 (25:17, 25:17, 25:16); Polska: Sadurek (4 pkt.),

Skowrońska-Dolata (15), Dziękiewicz (7), Liktoras (10), Glinka-Mogentale (7), Rosner (6), Zenik (libero) oraz Sawicka, Kaczorowska (2), Podolec (1), Bednarek.

USA - Kuba 3:2, Brazylia - Kenia 3:0, Włochy - Dominikana 3:0, Serbia - Tajlandia 3:1, Japonia - Korea Południowa 3:1.

Niedziela: Polska - USA 1:3 (21:25, 25:12, 25:27, 17:25); Polska: Sadurek (2 pkt.), Skowrońska-Dolata (13), Liktoras (12), Dziękiewicz (13), Podolec (20), Glinka-Mogentale (14), Zenik (libero) oraz Sawicka, Bednarek, Rosner, Śliwa.

Peru - Kenia 3:0, Brazylia - Kuba 3:2, Dominikana - Tajwan 3:2, Włochy - Korea Południowa 3:0, Serbia - Japonia 3:1.

1. Włochy 3 6 9:0
2. Brazylia 3 6 9:2
3. Serbia 3 6 9:2
4. USA 3 6 9:3
5. Japonia 3 5 7:4
6. Kuba 3 4 7:6
7. Polska 3 4 4:6
8. Peru 3 4 3:6