Polska z Ożarowa zakończyła fazę grupową MiniEuro 2017

KAR
Fragment poniedziałkowego spotkania pomiędzy Polską z Ożarowa, a Szwecją z Mniowa. Na zdjęciu z lewej Hakan Altun gracz zespołu z Ożarowa. Z prawej Klaudiusz Fornalczyk z Mniowa Kamil Markiewicz
Ożarowski zespół zajął trzecie miejsce. Uległ Słowacji ze Skarżyska-Kamiennej i Szwecji z Mniowa. Pokonał Anglię z Nowin. Świetnie prezentowali się kibice.

Dobiegła końca faza grupowa największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017, którego organizatorami są redakcja Echa Dnia i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Po porażce podczas inauguracji rozgrywek ze Słowacją ze Skarżyska-Kamiennej 0:3, o awans do ćwierćfinału ożarowska drużyna, która w turnieju występuje, jako Polska, musiała walczyć o punkty w poniedziałek, podczas meczów, które odbywały się na stadionie Alitu w Ożarowie. Polska zmagania rozpoczęła od pojedynku ze Szwecją z Mniowa. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla ożarowskiej drużyny, która już po 2 minutach gry prowadziła 2:0, po golach Bartłomieja Dudy. Turniejowi Szwedzi zdołali zdobyć kontaktową bramkę, ale po chwili było już 3:1 dla Polski. Niestety po błędzie bramkarza Olafa Reimusa ekipa z Ożarowa straciła gola. Przed końcem pierwszej części meczu Szwecja zdołała wyrównać. W drugiej połowie strzeliła gola i wygrała 4:3.

W drugim poniedziałkowym meczu Polska walczyła z Anglią z Nowin. Aby zająć trzecie miejsce w tabeli ekipa z Ożarowa musiała zwyciężyć. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie gole strzelili Hakan Altun i Bartłomiej Duda i Polska wygrała 2:0.

Ożarowska drużyna, aby awansować musiała mieć lepszy bilans od jednej z dwóch drużyn z trzecich miejsce z grup B i C. We wtorek, w Bielinach rozstrzygnięta została rywalizacja grupy B. Portugalia z Włoszczowy zanotowała 3 punkty tak, jak Polska, ale z lepszym bilansem uzyskała awans do ćwierćfinału. Ożarowski zespół musiał czekać na to, jak zagrają zespoły w grupie C. Mecze odbyły się wczoraj, w Miedzianej Górze.

Wyniki Polski z Ożarowa w fazie grupowej: Polska - Słowacja (Gim. 1 Skarżysko-Kamienna) 0:3 (0:1), Bartłomiej Uciński, Jakub Wotliński, Patryk Chmura; Polska - Szwecja (Gim. Mniów) 3:4 (3:3), Bartłomiej Duda 3 - Bartłomiej Gaweł 3, Klaudiusz Fornalczyk; Anglia (Gim. Nowiny) - Polska 0:2 (0:0), Hakan Altun, Bartłomiej Duda.
1. Słowacja 3 9 12-1
2. Szwecja 3 4 6-10
3. Polska 3 3 5-7
4. Anglia 3 1 1-6