Portugalia i Niemcy będą walczyć o grę w finale

Kamil Markiewicz
Radość piłkarzy turniejowych Niemiec po zdobyciu pierwszej bramki w konfrontacji z Serbią. Bramkę zdobył Wiktor Sójka (drugi z lewej), który jest jednym z najskuteczniejszych  graczy drużyny z Krasocina
Radość piłkarzy turniejowych Niemiec po zdobyciu pierwszej bramki w konfrontacji z Serbią. Bramkę zdobył Wiktor Sójka (drugi z lewej), który jest jednym z najskuteczniejszych graczy drużyny z Krasocina Kamil Markiewicz
Gimnazjaliści z włoszczowskiej „jedynki” i Krasocina awansowali do półfinału największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017

W tym tygodniu rozegrane zostały spotkania ćwierćfinałowe MiniEuro 2017. Dwie drużyny z powiatu włoszczowskiego awansowały do półfinału.

W poniedziałek, reprezentacja Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy, która w rozgrywkach występuje, jako Portugalia, zmierzyła się w Skarżysku-Kamiennej ze Słowacją (Gimnazjum numer 1 Skarżysko-Kamienna). Skarżyski zespół to obrońca mistrzowskiego tytułu, który zdobywał dwa razy z rzędu. Do przerwy Słowacja wygrywała z Portugalią 1:0. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Mikołaj Majchrzak. Do końca regulaminowego czasu gry utrzymywał się remis 1:1. Mecz musiał zostać rozstrzygnięty w dogrywce. W tej lepsi okazali się gracze turniejowej Portugalii. Drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Majchrzak. Jego zespół zwyciężył 2:1.

We wtorek, w Małogoszczu z Serbią (Gimnazjum Małogoszcz) zmierzyli się Niemcy z Krasocina. Już w 5 minucie gola dla Niemiec strzelił Wiktor Sójka. Po kilku minutach gry wynik podwyższył Ernest Banasik. Już przed końcem pierwszej połowy bramkę na 3:0 zdobył Szczepan Wrona. Przed przerwą Serbia zdobyła bramkę. W drugiej połowie toczyła się zacięta walka. W końcówce spotkania Jakub Sornat ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Niemiec.

Podczas spotkań w Skarżysku-Kamiennej i Małogoszczu świetnie prezentowali się kibice Portugalii i Niemiec, którzy biorą udział w konkursie na najlepszy doping „Bezpieczny Stadion, Przyjazny Kibic”.

W poniedziałek, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wiśniowej we Włoszczowie rozegrane zostaną mecze półfinałowe MiniEuro 2017. O godzinie 9, Portugalia w walce o finał zmierzy się z Macedonią (Gimnazjum Bieliny), z którą w fazie grupowej przegrała 1:2. Będzie to szansa do rewanżu. O godzinie 10.30, Niemcy zagrają z Danią (Gimnazjum numer 6 Kielce), którą pokonali w fazie grupowej 2:1. Jeśli drużyny z powiatu włoszczowskiego wygrają swoje mecze, to spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się we wtorek, 6 czerwca, w Kielcach.