Portugalia z Włoszczowy triumfowała w MiniEuro 2017!

Kamil Markiewicz
Gimnazjaliści z włoszczowskiej „jedynki” z pucharem za zwycięstwo w MiniEuro 2017. Z prawej najlepszy bramkarz turnieju Daniel Krauz Mateusz Kołodziej/Kamil Markiewicz
We wtorek rozegrany został finał największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów. Zmierzyły się w nim drużyny z Włoszczowy oraz Krasocina

Dobiegły końca rozgrywki turnieju MiniEuro 2017 organizowanego przez Echo Dnia i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Mistrzem została Portugalia, której barwy reprezentowało Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy. W finale pokonała Niemcy, czyli Gimnazjum z Krasocina 3:0, po golach Andrzeja Toborka, Pawła Stawowczyka i Kacpra Krzysztofika. Włoszczowska drużyna po raz pierwszy zagrała w finale i od razu odniosła historyczny sukces.

Zmagania młodych zawodników oprócz licznej grupy kibiców, która swoim gorącym dopingiem uświetniła mecz finałowy, obserwowali także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowcy z powiatu włoszczowskiego, między innymi starosta włoszczowski Jerzy Suliga, wicestarosta Zbigniew Krzysiek, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek i wójt gminy Krasocin Ireneusz Gliściński.

Wśród zawodników, którzy otrzymali wyróżnienia indywidualne znalazło się dwóch graczy z drużyn z powiatu włoszczowskiego. Najlepszym bramkarzem turnieju został Daniel Krauz z Portugalii, a najlepszym strzelcem z siedmioma bramkami na koncie Wiktor Sójka z Niemiec.

- Myślę, że rywale nas nie docenili. Szczęście sprzyjało nam i zwyciężyliśmy w rozgrywkach - skomentował Daniel Krauz.
Podczas wtorkowego, uroczystego zakończenia turnieju rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy doping. Trzecie miejsce zajęli w nim kibice Niemiec z Krasocina. Należy pokreślić, że wspaniale podczas turnieju prezentowali się także kibice Portugalii, którzy dopingowali swój zespół podczas wszystkich spotkań.

- Udział w turnieju oraz konkursie dla kibiców był naprawdę świetną zabawą. To dla nas wyjątkowe rozgrywki. Szkoda, że nie udało nam się zwyciężyć w finale - powiedział Patryk Grabiec, kibic z Krasocina.