Regionalny Puchar Polski. Kulisy wygranej Moravii Anna-Bud Morawica z Polonią Białogon Kielce w obiektywie [DUŻO ZDJĘĆ]

Jaromir Kruk
W środę rozegrane zostały spotkania 1/16 finału Regionalnego Pucharu Polski. Moravia Anna-Bud Morawica wygrała na wyjeździe z Polonią Białogon Kielce 5:0.

Polonia Białogon Kielce - Moravia Anna - Bud Morawica 0:5 (0:3)
Bramki: Michał Rybus 7, 24, 35, Michał Zawadzki 48, Karol Gilewski 60.
Piotr Kubicki (Moravia) nie wykorzystał karnego w 90 minucie – nie trafił w bramkę.
Polonia: K. Gębski – Musiał, Niżnik, Olszewski, M. Kaczmarski – Cieślikiewicz (66 Matysek), M. Maniara (60 Grycner), Oliinyk (46 Grzegorczyk), Verlingieri – Chrabąszcz, Turlej (82 J. Michalski).
Moravia: Kochel (46 Mat. Zawadzki) – Miszczyk, Rabiej, Gilewski, Dawid Bednarski (46 Ł. Zawadzki) – K. Kubicki, Michał Zawadzki – Łuczak (25 Garbala), Horna, Michał Rybus (62 K. Krawczyk) – Piotr Kubicki.

W Moravii w pierwszej połowie w ataku zagrał Piotr Kubicki, nominalny golkiper, ale w drugiej już bronił, a Karola Kochela zastąpił Mateusz Zawadzki, który dojechał później. Na kilku piłkarzy jeden i drugi trener mogli liczyć dopiero po premierowej odsłonie, bo dojechali po zakończeniu pracy. Polonia grała bardzo ambitnie i mogła zostać nagrodzona rzutem karnym, ale arbiter inaczej zinterpretował faul Kochela. Przed przerwą rozjemcy pomylili się jeszcze dwukrotnie na niekorzyść gospodarzy. Widać było jednak dużą różnicę sportową między Polonią, a Moravią, dla której przed przerwą hat-tricka ustrzelił kapitalnie dysponowany Michał Rybus. Przy każdym jego golu asystował Maciej Horna, który wypracował także trafienie Michałowi Zawadzkiemu w 48 minucie. Ostatniego gola strzelił Karol Gilewski po podaniu Michała Zawadzkiego. W ostatniej minucie szansę dostał Piotr Kubicki, który nie popisał się z karnego nie trafił w bramkę.