Reprezentacja zagra po raz piąty z Ukrainą

SAW
W sobotę, 4 września, o godzinie 17 piłkarska reprezentacja Polski zagra na stadionie Widzewa Łódź towarzyski mecz z Ukrainą. Po raz jedenasty w roli selekcjonera kadrę poprowadzi Franciszek Smuda.

Od ponad pół roku piłkarze reprezentacji Polski nie strzelili bramki. Ostatniego gola zdobył Robert Lewandowski w 62. minucie spotkania towarzyskiego z Bułgarią (2:0), 3 marca na obiekcie Legii Warszawa. Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jakub Błaszczykowski.

Kibice czekają na bramkę od 388 minut (prawie 6,5 godziny gry). Piłkarze ani razu nie pokonali bramkarzy drużyn narodowych Finlandii i Serbii (remisy 0:0) oraz mistrzów świata i Europy Hiszpanii (0:6), a także Kamerunu (0:3). Dotychczas reprezentacja prowadzona przez Smudę odniosła cztery zwycięstwa, tyle samo meczów przegrała, a dwa zremisowała. Popularny "Franz" został selekcjonerem polskiej kadry pod koniec października 2009 roku, zastępując Leo Beenhakkera (po Holendrze tymczasowym trenerem był jeszcze Stefan Majewski). Z Ukrainą zagramy po raz piąty. Dotychczasowy bilans meczów to dwa zwycięstwa Polski, remis i porażka.

7 września w Krakowie Polacy zagrają kolejny towarzyski mecz - z Australią.