Rezerwowe rozstrzygnęły spotkanie. AZS KSZO - AZS UE Kraków 3:2 (video, zdjęcia)

TeZ
Siatkarki AZS KSZO wygrały po pięciosetowym meczu z AZS UE Kraków.
Siatkarki AZS KSZO wygrały po pięciosetowym meczu z AZS UE Kraków. fot. Zbigniew Tyczyński
Po dramatycznym meczu siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO pokonały we własnej hali drużynę Skawy Elitesek AZS UE Kraków 3:2 (25:27, 25:15, 19:25, 25:19, 15:13).

AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron, Kosiorowska, Król, Związek, Seta, Soja na libero oraz Nadziałek, Brojek, Wyszomierska

W pierwszym secie rywalki konsekwentnie zagrywały na Annę Związek, która jednak nie dość, że wszystko przyjmowała, to jeszcze ciągnęła grę miejscowych skutecznymi atakami z pierwszej i drugiej linii. Zbyt często zdarzały sie jednak przestoje i to rywalki, mające przewagę na siatce, były w ofensywie. Do pościgu podrywała nasze akademiczki kapitalnymi obronami Małgorzata Soja, ale rywalki grały konsekwentnie i mimo, że do gry włączyła się Agnieszka Seta, po trzecim setbolu przyjezdne wygrały pierwszą partię. W drugiej nasze akademiczki wzmocniły serwis (asy Natalii Staniuchy i Anny Gwron, która kapitalnie grała także w obronie) i od stanu 7:7 przejęły inicjatywę, uzyskując wyraźną przewagę. Dobrze rozpoczęły także trzeciego seta (5:2), ale rywalki szybko zniwelowały przewagę. Dwa razy z wystawą minęła się Ola Król i gra miejscowych siadła, a wynik zatrzymał się przy stanie 10:16 dla Skawy. Co prawda podopieczne trenera Romana Murdzy ruszyły do odrabiania strat (było już 17:19), ale to, czego nie skończyły na kontrze, wykorzystały rywalki. Czwartą partię nasze dziewczyny rozpoczęły od 3:0, ale szybko zrobiło się 3:5 i trener sięgnął po głębsze zmiany. Na parkiet wróciły Katarzyna Nadziałek na rozegranie oraz Katarzyna Brojek na …przyjęcie, zdobywając zaraz po wejściu dwa punkty i wzmacniając obronę. Przy stanie 11:10 na zagrywce stanęła Anna Związek i zrobiło się 16:11. Rywalki jeszcze próbowały walczyć, ale ciężar gry wzięła na siebie Związek i do rozstrzygnięcia potrzebny był piąty set. Do gry wrócił nasz środek, a na rozegraniu nie zadrżała ręka Katarzynie Nadziałek, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.
W innych meczach:

PLKS Pszczyna - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:1 (23:25, 28:26, 25:22, 25:22)
Chemik Police - KS Pięciogaz Murowana Goślina 0:3 (18:25, 17:25, 21:25)
PTPS Piła - PZPS I Sosnowiec 3:1 (25:27, 38:36, 25:20, 25:12)
Gedania Żukowo zagra z AZS Politechniką Śląską Gliwice zagra we środę, a Sparta Warszawa pauzowała.