Samson nowym liderem. Kompet wyników i opisy meczów Klasy A, grupy I (wideo, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Fragment meczu Politechnika Świętokrzyska - Zryw Łopuszno. Na zdjęciu Michał Jamrozik (z lewej), Mariusz Lewandowski (z prawej). Fot. Kamil Markiewicz
Samson Samsonów dzięki zwycięstwie nad Tęczą Gowarczów i jednoczesną porażka Zrywu Łopuszno z Politechniką Świętokrzyską, awansował na fotel lidera pierwszej grupy klasy A.

Politechnika Świętokrzyska - Zryw Łopuszno 2:0 (0:0), Zagniński 60, Lewandowski 84.
Politechnika: Sienkiewicz - Łazarski, Grusznis, Zagdański, Dulnik - Lewandowski, Orzechowski, Pacholczak, Zdziechowicz - Mielnicki (46 Kmiecik), Zagniński (85 Zieliński).
Zryw: Chojnecki - Barański (82 Serafin), Syska, Stępiński, Soboń - Niebudek, Jamrozik (55 Dorożko), Krzepkowski, Rówiński - Cegieła (70 Urbańczk), Bartusiak.

Samson Samsonów - Tęcza Gowarczów 4:1 (2:0), Czarnomski 33, Wójcik 40, Kołodziejski 56, Piwowarczyk 73 - Cieślik 66.
Samson: Gorzkowski - Ł. Rynk, Kołodziejski, Włodarczyk (78 Jędrzejczyk), Wójcik - M. Rynk (46 Stęplewski), Dulęba, Strzelecki, Czarnomski (82 Karcz) - Piwowarczyk, Kondrak (78 Durlik).
Mateusz Kołodziejski strzelił bramkę dla Samson w swoje osiemnaste urodziny.

Dąb Nagłowice - Wicher Miedziana Góra 1:2 (0:1), P. Niemstak 55 - Spyra 31, Łukasiewicz 58.
Dąb: M. Pustuł - Fendrych, Matera, Kisiel, Trela - R. Pustuł (70 Dąbrowski), Radecki, P. Niemstak, Dębiński - Wójcik (80 Wąwoźniak), Ł. Niemstak.
Wicher: Gąsiorowski - Łosiak, Barucha, M. Wałek, Siedlarz (46 Małkowski) - Łukasiewicz (60 Wesołowski), Sobczyk (73 Czyż), Spyra, B. Koza - S. Koza, Foderowicz (60 Piotrowicz).
- W tym meczu zwycięstwo powinniśmy zapewnić sobie już w pierwszej połowie. Co prawda wygraliśmy ją 1:0, ale wynik mógł być dużo wyższy. W drugiej połowie do zespołu wdarło się trochę nerwów, gdy straciliśmy bramkę dającą gospodarzą remis. Kilka minut później udało nam się strzelić bramkę na 2:1, taki wynik utrzymaliśmy do końca spotkania - mówił Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wicher Miedziana Góra.

Zryw Skroniów - Polanie Pierzchnica 2:3 (0:1), Karnia 25, Smerdzyński 56 - Kubicki 55, Ogłoza 80, Kwaśniewski 85.
Polanie: Dygas - Szczukiewicz, P. Ramiączek, B. Ramiączek, Kmiecik (65 Lipa) - Ogłoza, Gardian (65 Malinowski), Kubicki, Kwaśniewski - Żak (70 Rajecki), M. Ramiączek.

Astra Piekoszów - Partyzant Wodzisław 0:3 (0:2), Obwiosło 5, 30, Postrach 90.
Partyzant: Wiśniewski - Szota, Nowak, Zasada, Górski - Postrach, Bielecki, Kruk, Januszewski - Hatys, Obwiosło (75 Stefański).
- Bramka strzelona w 5 minucie przesądziła o losach tego spotkania. Do 30 minuty mogliśmy strzelić jeszcze dwa gole. W drugiej odsłonie meczu gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak nie przyniosło im to, żadnego efektu. W doliczonym czasie gry zamieszanie w polu karnym Astry wykorzystał Łukasz Postrach, który zdobył trzecią bramkę dla naszej drużyny - mówił Tomasz Gardiew, trener Partyzanta Radoszyce.

Jawornik Gorzków - GKS Kluczewsko 1:3 (0:0), Badura 65 - Fiecek 50, 52, 70.
GKS: Suliga - Pura, Dębowski, Wójcik, Nowak - Barabasz (80 Celebański), Sobczyk, Owsikowski, Wojciechowski (65 Wódzik) - Kowalczyk (85 Bąk), Fiecek (89 Zasada).
- Po serii niepowodzeń w końcu udało nam się odnieść upragnione zwycięstwo - mówi Sebastian Olczyk, trener GKS Kluczewsko.

LKS Bolmin - Czrnovia Kielce 2:3 (0:1), Koza 69 z karnego, 82 z karnego -
Żelazny 40, Pietrzykowski 50, Ziarkowski 80.
LKS: Telesiewicz - Opoka, Koza, Nowak, Grzyb (65 Szustak) - Saltarski, Blacharski, Kleszcz (71 Kamiński), Szymkiewicz - S. Hajduk, S. Dudek.
Czarnovia: Markowski - Sieradzan, T. Rudnicki, Żelazny, Białogoński (46 Kosmala) - A. Rudnicki, Pietrzykowski, Ziarkowski, Wawrzycki - Stanek (87 Adamiec), Krajecki (46 Kępa).
- Moi podopieczni rozegrali bardzo dobre spotkanie, naprawdę należą im się słowa pochwały - mówi Włodzimierz Polehojko, trener Czarnovii Kielce.

Najlepsi strzelcy: 16 - Ł. Prokop (GKS), 14 - Zychalski (Astra), 13 - Olczyk (GKS), S. Hajduk (Bolmin), 12 - Pach (Łopuszno), Ozga (Partyzant), Cegieła (Łopuszno), 11 - Łukasiewicz (Wicher), Piwowarczyk (Samson), K. Wątek (Jawornik), Foderowicz (Wicher), 10 - Radecki (Dąb), Strzelecki (Samson), Szymkiewicz (Bolmin).