Serbia z Małogoszcza zagra w ćwierćfinale MiniEuro 2017

KAR
Piłkarska drużyna z Małogoszcza, która w turnieju MiniEuro 2017 reprezentuje barwy Serbii wraz z kibicami, którzy dopingowali swój zespół podczas wszystkich spotkań fazy grupowej Kamil Markiewicz
Dobiegła końca faza grupowa największego w Polsce regionalnego turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017. We wtorek małogoski zespół powalczy o półfinał

Małogoska ekipa w rozgrywkach reprezentuje barwy Serbii. Rywalizację w turnieju rozpoczęła w czwartek, 11 maja, meczem w Małogoszczu z Portugalią, czyli Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy. Mecz stał na dobrym poziomie. Bohaterem pojedynku stał się Konrad Chrabąszcz, który zdobył bramkę dla Serbii w ostatniej minucie spotkania. Dzięki jego trafieniu zespół z Małogoszcza wygrał 1:0. Kolejne mecze grupy B, w której rywalizowała Serbia rozegrane zostały we wtorek, w Bielinach. W pierwszym spotkaniu małogoszczanie zmierzyli się z Macedonią z Bielin. Do przerwy Macedonia wygrywała 1:0. Ostatecznie zwyciężyła 2:1.

Gola dla Serbii strzelił Karol Gągorowski. O awans do ćwierćfinału drużynie z Małogoszcza przyszło walczyć w ostatnim grupowym spotkaniu. Serbia zmierzyła się w nim z Hiszpanią z Bodzentyna. Do przerwy małogoszczanie prowadzili 2:0, po trafieniach Filipa Stańczyka i Konrada Chrząszcza. Po przerwie gola dołożył Jakub Frączek i ostatecznie Serbia wygrała 3:0, zajmując drugie miejsce w grupie, które zagwarantowało jej awans do ćwierćfinału.

- Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału. Liczymy na to, że w kolejnym spotkaniu także wygramy - powiedział Jakub Frączek.

Podczas wszystkich spotkań fazy grupowej Serbia była dopingowana przez kilkunastoosobową grupę kibiców, którzy prezentowali się znakomicie.

- Dziękujemy panu Mirosławowi Majchrowiczowi, byłemu dyrektorowi Cementowni Małogoszcz, który obecnie pracuje w Serbii. Ufundował nam on flagi tego kraju, które przesłał do naszej szkoły - mówił Mariusz Lniany, trener zespołu z Małogoszcza.

We wtorek, o godzinie 9, Serbia rozegra mecz ćwierćfinałowy ze zwycięzcą grupy C.

Organizatorami rozgrywek są redakcja Echa Dnia i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.