Siatkarki AZS KSZO muru nie pokonały

TeZ
Katarzynę Walawender powstrzymują Iwona Kosiorowska i Anna Gawron.
Katarzynę Walawender powstrzymują Iwona Kosiorowska i Anna Gawron. Fot. Zbigniew Tyczyński
Na zakończenie rundy zasadniczej nasze akademiczki po bardzo dobrym spotkaniu uległy 2:3 "murowanemu" kandydatowi do awansu, drużynie Murowanej Gośliny i ostatecznie zajęły piąte miejsce w tabeli

AZS KSZO Ostrowiec - Piecobiogaz Murowana Goślina 2:3 (25:23, 19:25, 26:24, 17:25, 12:15)

AZS KSZO: Staniucha, Gawron, Kosiorowska, Król, Kijakova, Związek i Soja na libero oraz Seta i Wyszomierska.

Szczególnie dobrze w wykonaniu naszych akademiczek wyglądały pierwszy i trzeci set. Zawody bardzo dobrze rozpoczęła Anna Gawron, a wkrótce dołączyła do niej w ataku Anna Związek, co zaskoczyło rywalki nastawione na pilnowanie naszych środkowych. Jednocześnie, gdy przyjezdne większa uwagę zaczęły przykładać do skrzydeł znakomicie prowadząca grę Natalia Staniucha, natychmiast uruchamiała Aleksandrę Król lub Iwonę Kosiorowską. Kluczem do dobrej gry była także trudna zagrywka oraz świetna gra w obronie całego zespołu. Osobne uznanie należy się Małgorzacie Soji za podbijanie nieprawdopodobnych piłek. Rywalki to jednak mocny zespół, który choć przegrywał w pierwszym secie już 15:11 i 18:13, zmniejszył dystans do jednego punktu 19:18. Dwukrotnie zablokowaną Mirkę Kijakovą zmieniła wówczas Agnieszka Seta (na własne życzenie wypisała się ze szpitala) i po wejściu na parkiet posłała asa. O determinacji naszych akademiczek świadczy fakt, że przy stanie 23:23 Anna Związek trzy razy ponawiała atak i po kapitalnej obronie Małgosi Soji wyrwała rywalkom 24 punkt, a w następnej akcji rozstrzygnęła seta. W trzecim secie także było 23:23. Ponownie weszła na parkiet Agnieszka Seta i do niej należała ostatnia piłka. Drugi i czwarty set wyglądały niemal identycznie. Rywalki przy naszym słabym przyjęciu szybko zyskiwały przewagę i stawiały blok nie do pokonania. A ponieważ nałożyły się na to nasze błędy własne, na nic zdała się waleczność. Ta ostatnia raz jeszcze dała nadzieję w piątym secie, w którym rywalki prowadziły już 12:8. Wtedy Związek skutecznie zaatakowała z drugiej linii, a Gawron przebiła się przez blok rywalek. Gdy zatrzymana została Paulina Dutkiewicz, a Iwona Kosiorowska skończyła przechodzącą, był nawet remis, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. - Jak na ten etap przygotowań do fazy play off zagraliśmy dobre spotkanie -ocenił po meczu trener Roman Murdza.

Pozostałe mecze ostatniej kolejki:
PTPS Piła - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:11, 25:7, 25:23)
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków - Gedania Żukowo 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 23:25, 15:13)
Chemik Police - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:21)
PLKS Pszczyna - Sparta Warszawa 3:1 (25:9, 25:15, 23:25, 25:15)