Siatkarki KSZO Ostrowiec pewnie pokonując Wisłę Warszawa wykonały 1/3 planu

MIR
W pierwszym meczu barażowym o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec pokonał Wisłę Warszawa 3:0. W czwartek, o godz. 8 w hali przy ulicy Świętokrzyskiej drugi mecz.

KSZO Ostrowiec – Wisła Warszawa 3:9 (25:19, 25:18, 25:18). Stan rywalizacji 1:0 dla KSZO.
28 kwietnia). Ewentualny piąty mecz odbędzie się w Ostrowcu 2 maja.
KSZO: Wójtowicz, Geyko, Kasprzak, Łyszkiewicz, Dorsman, Oktabaa, Paliukowska.
Wisła: Baran, Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowogrodczenko, Markiewicz.

Pierwszy mecz barażowy nie dostarczył zbyt wielu emocji. Obydwie drużyny dzieliła różnica klas i gdyby nie częste momenty dekoncentracji gospodyń, to mecz zakończyłby się bardziej imponującym zwycięstwem KSZO. Pierwotnie KSZO miał grać baraże z mistrzem I ligi, Joker Świecie, ale ta drużyna zrezygnowała z gry o Ligę Siatkówki Kobiet i ostatecznie rywalkami ostrowieckich siatkarek są zawodniczki Wisły Warszawa.

Wszystkie trzy sety środowego meczu miały podobny przebieg. Gospodynie szybko uzyskiwały kilka punktów przewagi, potem zespół z Warszawy niwelował straty, ale ostatecznie ostrowczanki każdego seta wygrywały pewnie i spokojnie. Podopieczne trenera Frantiska Bockay’a imponowały skutecznymi zagrywkami (Emilia Oktaba miała kilka sów serwisowych) i blokiem, a w dodatku warszawianki seryjnie popełniały proste błędy. Okresy słabej gry przytrafiały się też gospodyniom. Jak chociażby w drugim secie, kiedy prowadząc 9:3 pozwoliły rywalkom „dojść” na 10:9 (świetnie zagrywała zawodniczka Wisły Eleena Nowogrodczenko).

W czwartek drugi mecz barażowy (godz. 18), a dwa kolejne w Warszawie (27 kwietnia i 28 kwietnia). Ewentualny piąty mecz odbędzie się w Ostrowcu 2 maja.