Siłacze triumfowali w Pucharze Polski

/PST/
Włodzimierz Żmijewski (z prawej) i Andrzej Lulek po zakończeniu rywalizacji na kieleckim pomoście. fot. archiwum
Żmijewski i Lipka najlepsi, Lulek tuż poza podium trójbojowego Pucharu Polski
Rafał Lipka stanął na najwyższym stopniu podium.
Rafał Lipka stanął na najwyższym stopniu podium. fot. archiwum

(fot. fot. archiwum)

Trzej trójboiści siłowi ze Skarżyska-Kamiennej zaliczyli udany występ w Pucharze Polski w Kielcach. Włodzimierz Żmijewski oraz Rafał Lipka stanęli na najwyższym stopniu podium, czwarte miejsce zajął Andrzej Lulek.

Wszyscy nasi sztangiści reprezentują klub Kobra Jass Kościan. Jako pierwszy do rywalizacji na kieleckim pomoście stanął weteran Włodzimierz Żmijewski. Walczył w kategorii wagowej do 66 kilogramów. W przysiadach osiągnął 202,5 kilogramów, w wyciskaniu sztangi 80, natomiast w martwym ciągu 250. Zdobył Puchar Polski i poprawił własny rekord kraju weteranów. W kategorii 83 kilogramów startował Andrzej Lulek. Skarżyski lekarz zaliczył odpowiednio 120 kilogramów w przysiadach, 80 w wyciskaniu oraz 165 w martwym ciągu. Dało mu to czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji. Ostatni na pomoście pojawił się Rafał Lipka w kategorii ponad 120 kilogramów. W przysiadach osiągnął 255 kilogramów, w wyciskaniu 195 kilogramów. Popis dał w martwym ciągu, gdzie najpierw zaliczył 250 kilogramów, aby w drugim podejściu zgłosić atak na 300 kilogramów. Próbę wykonał znakomicie zaliczając ten ciężar i wygrywając swoją kategorię na Pucharze Polski Seniorów w trójboju siłowym.

Dzięki doskonałemu startowi Żmijewskiego i Lipki, którzy zgromadzili łącznie ponad 853 punkty, drużyna Kobry Jass Kościan zdobyła Drużynowy Puchar Polski.