Ciekawa rywalizacja w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych w Połańcu

Dorota Kułaga
W biegach przełajowych w Połańcu wystartowało blisko 140 zawodniczek i zawodników z Kielecczyzny. Fot. Sławomir Szydłowski
W Połańcu odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Wystartowało w nich blisko 140 zawodniczek i zawodników. Organizatorem był Sławomir Szydłowski, trener Żaczka Połaniec.

W biegu seniorów na dystansie 2400 metrów zwyciężył Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec. Drugie miejsce ze stratą siedmiu sekund zajął Adam Masaczyński z KKL Kielce, a trzecie Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz.

Julia Szymkiewicz, juniorka młodsza Olimpu Strawczyn, zwyciężyła w biegu na 1800 metrów, w którym startowały też juniorki i seniorki. Na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów, a na trzeciej Wiktoria Bielecka z KKL Kielce.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych: 400 m dziewcząt do 11 lat: Zofia Dróżdż (Starachowice), 400 m chłopców do 11 lat: Konrad Nowocień (Ostrowiec Świętokrzyski), 580 m dziewcząt do 13 lat: Aleksandra Niziołek (Skarżysko-Kamienna); 1200 m chłopców do 13 lat: Igor Kasprowicz (Skarżysko-Kamienna); 1200 m młodziczek: Wiktoria Banaś (Olimp Strawczyn); 1800 m młodzików: Jakub Ciemięga (LKB Rudnik), 1800 m juniorek młodszych: Julia Szymkiewicz (Olimp Strawczyn), 2400 m juniorów młodszych: Adam Masaczyński (KKL Kielce), 1800 m juniorek: Wiktoria Bielecka (KKL Kielce), 2400 m juniorów: Bartłomiej Siadul (Olimp Strawczyn), 1800 m seniorek: Dominika Łukasiewicz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski), 2400 m seniorów: Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski).