KSZO 1929 zlekceważył rywala? Od 0:2 do 4:2 z czwartoligowcem

Kamil Jóźwik
Mirosław Rolak
Po 65 minutach spotkania na boisku przy ulicy Kolejowej pachniało sensacją. Ostatecznie KSZO 1929 pokonał w meczu sparingowym Kamienną Brody 4:2.

Trener KSZO 1929 Przemysław Cecherz w pierwszej połowie dał szansę gry zawodnikom, którzy w ostatnich sparingach występowali w nieco mniejszym wymiarze czasowym. Mimo dużej przewagi w polu ostrowczanie nie tylko nie zdołali pokonać bramkarza gości, ale sami dwukrotnie nadziali się na kontrę. - Założenie było takie, żeby grać dość ostrożnie, uważać na ewentualne kontuzje, ale zawodnicy podeszli do meczu zdecydowanie zbyt lekceważąco. Myśleli, że na stojąco strzelą pięć goli i będą mogli sobie odpocząć. Tak się nie da, do każdego rywala trzeba podejść z szacunkiem – mówił szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych. Do gry swojego zespołu po przerwie nie miał już za to większych zastrzeżeń. - Mankamenty jeszcze są, za wolno gramy piłką, niektórzy za rzadko biorą grę na siebie. Nad tym trzeba będzie popracować – dodał Przemysław Cecherz. KSZO nadal poszukuje wzmocnienia na pozycję stopera, ale wszystko wskazuje na to, że do rundy wiosennej przystąpi w aktualnym zestawieniu.

W najbliższą sobotę ostrowczanie zagrają w Stalowej Woli z drugoligową Stalą. Na pierwszy weekend marca zaplanowane są spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski, w tym wyjazdowy pojedynek KSZO 1929 Z Granatem Skarżysko. Wiele wskazuje jednak na to, że plany te może pokrzyżować nadciągająca sroga zima. Gdyby to spotkanie nie doszło do skutku, pomarańczowo-czarni zmierzą się kontrolnie ze Stalą Rzeszów.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Kamienna Brody 4:2 (0:2)
Bramki dla KSZO: Łukasz Jamróz 65, Włodzimierz Puton 66, Dominik Cheba 70, Michał Janik 86
KSZO (I połowa): Zacharski – P.Cheba, Kudryavtsev, Mężyk, Kapsa – Kamiński, Mikołajek, Czajkowski, Ziółkowski – Smuczyński, Grunt
KSZO (II połowa): Olszewski – D.Cheba, Kudryavtsev, Sołtykiewicz, Janik – Łokieć, Sarwicki, Mąka, Persona – Puton, Jamróz