Liga okręgowa: Orlicz Suchedniów wygrał, mecz Granatu Skarżysko-Kamienna przerwany. Już za kilka dni derby powiatu skarżyskiego

Paweł Wełpa
Karol Świtowski (w niebieskim stroju) strzelił najładniejszego gola meczu Orlicz - GKS po strzale z 30 metrów Paweł Wełpa
W 26.kolejce spotkań świętokrzyskiej klasy okręgowej było bardzo ciekawie. Sobotni mecz Granatu Skarżysko-Kamienna ze Starem Starachowice został przerwany przez ulewny deszcz. W niedzielę pogoda była już wyśmienita i drugi zespół z terenu powiatu, Orlicz Suchedniów, mógł bez problemów podjąć na własnym stadionie zagrożonych spadkiem piłkarzy GKS Rudki.

Obie nasze drużyny grają już bez obciążeń. Granat zapewnił sobie awans do IV ligi w poprzedniej kolejce, a Orlicz znajduje się w bezpiecznym rejonie tabeli.

Szczęśliwa 90. minuta Orlicza Suchedniów

W niedzielę w Suchedniowie gospodarze zmierzyli się z zespołem GKS-u Rudki, który wciąż nie może się czuć pewnym utrzymania w lidze okręgowej. Goście starali się urwać punkty Orliczowi i byli blisko zdobycia jednego. Bramki padały na przemian, raz z jednej, raz z drugiej strony, ale ostatni głos należał do gospodarzy, którzy w 90. minucie zdobyli zwycięskiego gola i mecz zakończył się rezultatem 3:2.

3:2 Jarząb 90.

Orlicz: Ubysz – Tacij, Solnica (63. Olszewski), Janyst, Bator, Jarząb, Skarbek, Rafalski (63. Kita), Świtowski, Stawiak, Staszewski (88. Czerwiński)
GKS: Sylwanowski – R. Dawidowicz, Kowalski (80. Treska), Gawlik, D. Dawidowicz, Orłowski (46. E. Wiecha), Borowiec (62. M. Bednarski), B. Wiecha (84. Machnik), Wójcik, Lipski, K. Wiecha

Mecz na wodzie w Starachowicach – Star i Granat przegrali z pogodą

Tylko przez 20 minut grali w sobotnim meczu piłkarze Staru Starachowice i Granatu Skarżysko. Deszcz był tak rzęsisty, że boisko nie nadawało się do gry. Sędzia przerwał zawody, a po kilkunastu minutach, przy braku perspektyw na poprawę zarówno pogody, jak i warunków, odgwizdał koniec.

W momencie przerwania meczu był remis 0:0. Mecz zostanie dokończony w innym terminie, który na razie nie jest znany.

Derby Granat Skarżysko-Kamienna – Orlicz Suchedniów w Boże Ciało

Piłkarze wykorzystają nadchodzące święto Bożego Ciała na rozegranie 27. kolejki spotkań. I właśnie tego dnia odbędzie się mecz, który dla wielu kibiców i osób ze Skarżyska i Suchedniowa związanych z piłką nożną jest najważniejszym spotkaniem sezonu. W czwartek, 31 maja, o godz. 17.00 w Skarżysku odbędą się derby pomiędzy Granatem a Orliczem.

Na jesieni Grant wysoko wygrał z Orliczem w Suchedniowie, bo aż 6:0. W rewanżu jednak, jak to w przypadku derbów bywa, każdy wynik jest możliwy, a suchedniowianie na pewno będą chcieli zrewanżować się za wysoką porażkę.

ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?