Strzelec sprawdził, w jakiej jest formie. Chrobrzanie dwa razy trwonili przewagę z Zorzą Tempem Pacanów

Bartłomiej Bitner
Piłkarze Strzelca Chroberz dwukrotnie prowadzili w Pacanowie, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Bartłomiej Bitner
Dwa razy wychodził na prowadzenie i dwa razy je tracił. B-klasowy Strzelec Chroberz zremisował 2:2 w meczu sparingowym z występującą poziom wyżej Zorzą Tempem Pacanów, który rozegrał w minioną niedzielę. – Spotkanie pozwoliło sprawdzić fizyczną formę zawodników – mówi Paweł Bochniak, kierownik drużyny Strzelca.

Dla chrobrzan była to druga towarzyska potyczka w przerwie między rundami jesienną a wiosenną. Ponieważ poprzednia miała miejsce dwa tygodnie temu, to sparing miał wielką wagę. Chodziło o zweryfikowanie, w jakiej dyspozycji fizycznej po ponad miesiącu ciężkich treningów są zawodnicy.

Okazało się, że w niezłej. Potrafili bieganiem zdominować graczy z Pacanowa i tworzyć sobie groźne sytuacje. Niestety, takie momenty przeplatali słabszymi, kiedy oddawali pole gry przeciwnikowi. W efekcie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie je tracili.

Pierwszego gola dla Strzelca zdobył w 16 minucie Paweł Prucnal ładnie uderzając zza pola karnego – piłka odbiła się od słupka zanim wpadła do siatki. Wyrównanie padło przed przerwą, ale 10 minut od wznowienia drugiej połowy bramkarza Zorzy Tempa pokonał Grzegorz Poros – po ładnej akcji całego zespołu.

- Niestety, siedem minut przed końcem piłkarze z Pacanowa, gdzie graliśmy, wyrównali. Ogólnie mecz oceniam jako bardzo pożyteczny sparing. Chłopaki pokazali, że są w niezłej dyspozycji. W dodatku graliśmy słabszym składem, bo zabrakło Michała Kukli, Damiana Musiała i Grzegorza Doroza – mówi Paweł Bochniak.

Na niedzielę, 18 marca, na godzinę 14 Strzelec ma zaplanowany mecz kontrolny w Busku-Zdroju z juniorami starszymi tamtejszego MKS-u Zdroju. Jednak ze względu na zimową pogodę, jaka nastała przed weekendem, nie wiadomo, czy mecz się odbędzie.