Weronika Kapinos mistrzynią Polski młodziczek w zapasach

Dorota Kułaga
Weronika Kapinos wywalczyła złoty medal w kategorii młodziczek.
W Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet oraz Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików.

W sumie w zawodach rywalizowało 336 zawodników i zawodniczek reprezentujących 54 kluby, co jest rekordem na tego typu imprezie. Mimo tak dużej konkurencji bardzo dobrze wypadły reprezentantki Czarnych Połaniec.

W grupie młodzieżowej brązowy medal zdobyła Paulina Misiak, a Aleksandra Kazberuk zajęła piąte miejsce. W kategorii młodziczek Weronika Kapinos wywalczyła „złoto”, a Wiktoria Siemek ukończyła zawody na dziewiątej pozycji.
-Tak dobry występ Weroniki potwierdza zasadność przyznania jej tytułu Talent Roku 2015 powiatu staszowskiego w plebiscycie „Echa Dnia” - powiedział Tadeusz Szkwarek, trener Czarnych.

Sukcesy zapaśniczek w Chełmie są kolejnym dowodem dobrej passy, jaką w tym 2016 roku przeżywa sekcja zapaśnicza Czarnych Połaniec. Warto przypomnieć sukcesy, jakie odnieśli klubowi koledzy naszych zapaśniczek. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w stylu wolnym w Osielsku Sebstian Barabasz wywalczył srebrny medal, a Krzysztof Bąk brązowy. W I Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym kadetów w Świdwinie brązowy medal zdobył Patryk Jurkowski, który również w I Pucharze Polski kadetów w stylu klasycznym w Warszawie wywalczył „brąz”, a w II Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym w Chęcinach zdobył „złoto”. Jakub Władczyk wywalczył srebrny medal w tym samym turnieju w Chęcinach.

Przed kadetami jeszcze jeden - najważniejszy sprawdzian. Chodzi o Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Warmia-Mazury 2016 w Lubawie. Dodajmy, że trenerami zapaśników Czarnych są: Henryk Skotnicki, Tadeusz Szkwarek, Wiktor Skrobacz.