Sukces jędrzejowianek w wojewódzkich finałach w biegach przełajowych

Kamil Markiewicz
Reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum numer 1 z Jędrzejowa, triumfatorki wojewódzkich finałów. archiwum prywatne
W podkieleckich Nowinach, odbyły się finały wojewódzkie sztafetowych biegów przełajowych. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Duży sukces odniosły w zmaganiach gimnazjalistki z jędrzejowskiej „jedynki”, które stanęły na najwyższym miejscu podium w swojej kategorii wiekowej.

Obroniły mistrzowski tytuł
Reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum numer 1 z Jędrzejowa rywalizowała na dystansie 10x800 metrów. Jędrzejowska drużyna rywalizująca w składzie: Monika Strojecka, Daria Olesińska, Katarzyna Kinga Kisiel, Wiktoria Gibas, Katarzyna Kisiel, Roksana Lech, Barbara Laskowska, Joanna Baranek, Wioletta Bitnerowska i Karolina Fiutek obroniła tytuł mistrzyń województwa wywalczony przed rokiem.

W tej samej kategorii wiekowej rywalizowały także gimnazjalistki z Małogoszcza, które zakończyły zmagania na czwartej pozycji.

Dzięki zwycięstwu w zawodach podopieczne Doroty Majeckiej i Bartłomieja Bartosza uzyskały kwalifikację do finału ogólnopolskiego w biegach przełajowych, który odbędzie się wiosną przyszłego roku, w Łodzi.

Pozostałe drużyny poza podium

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych, które rywalizowały na dystansie 10x800 metrów, dziewiąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Małogoszcza, a dwunaste Zespół Placówek Oświatowych z Warzyna. Wśród chłopców ze szkół podstawowych, którzy mieli do przebiegnięcia dystans 10x1000 metrów, dwunaste miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Małogoszcza.

Wśród gimnazjalistów, którzy rywalizowali na dystansie 10x1000 metrów, czternaste miejsce zajęło Gimnazjum numer 1 z Jędrzejowa, a piętnaste Gimnazjum Małogoszcz. Wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy uczestniczyli w zmaganiach na dystansie 10x1500 metrów, dziewiąte miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 z Jędrzejowa.

Wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Ostrowca Świętokrzyskiego, w którego składzie znalazły się trzy jędrzejowianki: Joanna Wendt, Magdalena Szafran i Natalia Zając.