Badmintoniści Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Pająk zdobyły po dwa złota, Miłosz Miernik brąz

Piotr Stańczak
Wiktoria Dąbczyńska (w środku) na najwyższym stopniu podium w singlu. Suchedniowianka zdobyła w stolicy w sumie dwa złota. Facebook/archiwum klubowe
Reprezentanci Orlicza Suchedniów zanotowali kolejny udany występ. Przywieźli pięć medali z Międzynarodowego Festiwalu Badmintona, który odbył się w Warszawie.

Dwa złota Wiktorii...

Aleksandra Pająk (z prawej) ze swą partnerką Beatą Mycek.
Facebook/archiwum klubowe

Impreza w stolicy odbyła się w miniony weekend. Na najwyższym stopniu podium w kategorii U-19 dwukrotnie stanęła Wiktoria Dąbczyńska. Zdobyła ona złote medale w grze pojedynczej oraz w deblu. W pierwszej konkurencji pokonała w finale Białorusinkę Marianę Wiarbicką 2:0 w setach (21:13, 21:16). W deblu grała z reprezentacyjną koleżanką Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa). W decydującym pojedynku zwyciężyły Magdalenę Kulską i Zuzannę Parysz (obie Unia Bieruń) 21:11, 21:17. Najbardziej utytułowana badmintonistka Orlicza w ostatnich sezonach potwierdziła wysoką dyspozycję. Raptem tydzień wcześniej przywiozła dwa krążki z międzynarodowych mistrzostw Słowacji.

... oraz Aleksandry

Miłosz Miernik przywiózł ze stolicy brązowy medal.

W stolicy naszego kraju największy jak dotąd sukces w sportowej przygodzie osiągnęła Aleksandra Pająk. Zawodniczka ta zajęła pierwsze miejsca w dwóch konkurencjach kategorii U-17 - singlu oraz grze podwójnej. Indywidualnie, w finale ograła Dominikę Kwaśnik (Feniks Kędzierzyn-Koźle) 18:21, 21:9, 21:10. W deblu jej partnerką na korcie była Beata Mycek ze Stali Nowa Dęba. W pojedynku o złoto pokonały one duet: Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa)/Dominika Kwaśnik 18:21, 21:7, 21:15.

Udany start zaliczył także Miłosz Miernik. Dotarł on do półfinału singla w kategorii 17-latków. Tu musiał już uznać wyższość Estończyka Hansa Kristjana Pilve (Talin), przegrał 7:21 i 5:21. W deblu walczył z Zofią Tomczyk z Nowej Dęby. Odpadli w ćwierćfinale.