Dobrze obsadzony turniej tenisowy w Starachowicach

dor
Najlepsi zawodnicy turnieju o puchar Hotelu Binkowski drugiej rangi amatorów i seniorów w Starachowicach. archiwum prywatne
Na kortach miejskich w Starachowicach odbył się turniej o puchar Hotelu Binkowski drugiej rangi Amatorów i Seniorów Polskiego Związku Tenisowego.

Wysoka ranga oraz znaczna pula nagród zgromadziły na starcie po kilkunastu zawodników w trzech kategoriach: open,+45 oraz +60. W kategorii open w finale spotkali się Ka-mil Wrona i Tomasz Moczek, który pokazał tenis na najwyższym poziomie. Potwierdził też, że niezaprzeczalną jest jedynką w rankingu open. Wygrał z Kamilem Wroną 6:3,6:1. Trzecie miejsca w kategorii open zajęli Ireneusz Górka i Leszek Wrzesień.

W kategoriach +45 do półfinału zakwalifikowali się po ciężkich pojedynkach Wojciech Jaworski pokonując Jarosława Nowaka i Piotra Hordy-jewskiego oraz Cezary Jasiak, który po-konał Leszka Prostaka i Pawła Garnuszka. Obaj jednak prze-grali swoje kolejne mecze i zajęli trzecie miejsca. Kategorię wy-grał Ireneusz Górka, pokonując Andrzeja Moczka ze Skarżyska, ojca Tomasza 6:0,6:1.

Kategorię +60 wygrał Jan Błaszczeć z Radomska pokonując Pawła Kowalskiego z Łodzi 6:2,6:0. Trzecie miejsca w tej kategorii zajęli Marian Mocoń oraz Janusz Kaliniak z Siedlec.

Turniej stał na wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Starachowickie Towarzystwo Tenisowe pokazało, że organizuje imprezy „na piątkę”. Był to już 10. Turniej Amatorów i Seniorów Polskiego Związku Teni-sowego w tym roku w Starachowicach.