Gimnazjaliści z Secemina mistrzami województwa świętokrzyskiego

KAR
Od lewej: Norbert Kaczmarek, Sławomir Jarmuda, Sebastian Turczyn.
Od lewej: Norbert Kaczmarek, Sławomir Jarmuda, Sebastian Turczyn. archiwum prywatne
W mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z Gimnazjum z Secemina. W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Bodzentynie zajęły one pierwsze miejsce.

Świetnie spisała się także reprezentacja chłopców z Secemina, która również została mistrzem województwa wśród gimnazjalistów. Finały odbyły się w Ćmińsku. Gimnazjum z Secemina do rywalizacji wystawiło dwie drużyny. Mistrzami został pierwszy zespół w składzie Norbert Kaczmarek i Sebastian Turczyn. Druga drużyna, którą tworzyli Jakub Sikorski oraz Mateusz Gęsikowski zakończyła zmagania na czwartym miejscu. Trenerem obu ekip jest Sławomir Jarmuda.

Drużyny dziewcząt i chłopców z Secemina, które zajęły pierwsze miejsce, będą reprezentowały nasze województwo w mistrzostwach Polski, które rozegrane będą w dniach 19-21 maja w Drzonkowie.

Wyniki dziewcząt: faza grupowa: Secemin - 9 Kielce 3:0, Secemin - Słupia Konecka 3:1;
faza finałowa: Secemin - Jaworznia 3:2, Czyżowice - Jaworznia 2:3, Secemin - Czyżowice 3:2.
Klasyfikacja końcowa: 1. Secemin, 2. Jaworznia, 3. Czyżowice, 4. Krasocin, 5. Szewna, 6. Słupia Konecka, 7-9. Bodzentyn, 9 Kielce, Wola Jachowa.

Wyniki chłopców: faza grupowa: Secemin I - Momina 3:0, Bilcza - Baćkowice 3:0, Momina - Czyżowice 0:3, Secemin II - Baćkowice 3:1, Secemin I - Czyżowice 3:0, Bilcza - Secemin II 3:1;

faza finałowa, mecze o miejsca 1-3: Secemin I - Słupia Konecka 3:1, Secemin I - Bilcza 3:0, Bilcza - Słupia Konecka 3:1;
mecze o miejsca 4-6: Secemin II - Ćmińsk 3:2, Secemin II - Czyżowice 3:2, Czyżowice - Ćmińsk 1:3.
Klasyfikacja końcowa: 1. Secemin I, 2. Bilcza, 3. Słupia Konecka, 4. Secemin II, 5. Ćmińsk, 6. Czyżowice, 7-9. Momina, Baćkowice, 9 Kielce.