Grupa Domin Sport z Włoszczowy najlepsza w klasyfikacji drużynowej Wyścigu Solidarności

Dor
Włoszczowska grupa zawodowa Domin Sport zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej wyścigu. Domin Sport
W sobotę w Krośnie zakończył się 27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła włoszczowska grupa Domin Sport.

Na liczącej 195 kilometrów z Tarnobrzega do Krosna naj-lepszy był 35-letni Białorusin Yauhen Sobal. Na finiszu wyprze-dził o 6 sekund Ukraińca Timura Malejewa (Isd-Jorbi), pozostali kolarze przyjechali na metę ze stratą 1 minuty i 15 sekund do zwycięzcy.

Dzięki wygranej w na ostatnim etapie Sobal zwyciężył w klasyfikacji generalnej. O 12 sekund wyprzedził Malejewa i o 22 sekundy Holendra Jaspera Hamelinka (Metec). Siódmy był Kamil Zieliński z Domin Sport.

Sobal triumfował również w klasyfikacji górskiej. W punk-towej najlepszy był Paweł Franczak (Verva Activejet), w mło-dzieżowej U-23 - Timur Malejew, a w drużynowej włoszczowska grupa zawodowa Domin Sport. Wyprzedziła Klein Constantia - strata 2 minuty, 47 sekund, trzecie miejsce zajął team Whirlpo-ol Autor - 3 minuty, 11 sekund.

- Wygranie klasyfikacji drużynowej to duży sukces naszej grupy. Startowały 24 ekipy z Polski i zagranicy, a my okazali-śmy się najlepsi. Jest duża satysfakcja. Indywidualnie Kamil Zieliński zajął dobre siódme miejsce, a na ostatnim najtrudniej-szym etapie był czwarty, ale najlepszy z Polaków - powiedział Andrzej Domin, dyrektor grupy.

Wyniki 5. etapu: 1. Yauhen Sobal (Białoruś/Mińsk Cycling Club) 4:56.45, 2. Timur Malejew (Ukraina/Isd-Jorbi) strata 6 sekund, 3. Fran-tisek Sisr (Czechy/Klein Constantia) - 1.15, 4. Kamil Zieliński (Domin Sport) - ten sam czas.

Klasyfikacja generalna wyścigu: 1. Yauhen Sobal (Mińsk Cycling Club) - 17:16.57, 2. Timur Malejew (Isd-Jorbi) - strata 12 sekund, 3. Jasper Hamelink (Holandia/Metec) - 22, 4. Ma-ciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), (...) 7. Kamil Zieliński (Domin Sport) - 27 sekund.