Kapitalna forma kielczan. Już cztery złote medale!

SAW
Zwycięzcy odmiany 10 bil - Katarzyna Wesołowska i Karol Skowerski
W kieleckim Hotelu Binkowski rozgrywane są bilardowe mistrzostwa Polski. W kapitalnej formie utrzymują się kielczanie, którzy wywalczyli komplet czterech złotych medali!

W finale odmiany 8 bil Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce pokonał swojego klubowego kolegę Karola Skowerskiego 8-4.
Z kolei w kategorii kobiet Oliwia Czupryńska (Nosan) zwyciężyła 5-2 z Katarzyną Wesołowską (Idoslubu.pl – TVsports.pl Kielce).
W odmianie 10 bil także najlepsi byli kielczanie. Karol Skowerski zdobył złoto, już piąte w historii swoich startów w finałach Mistrzostw Polski. W finale pokonał 7-5 Mariusza Skonecznego (Duet Tomaszów Mazowiecki).

Katarzyna Wesołowska w 10 zdobyła złoto pokonując 5-3 Monikę Ząbek (ERG FOLIE Bieruń). Dla Katarzyny to siódme złoto w karierze. Brązowy medal w tej odmianie wywalczyła Oliwia Czupryńska.

Po dwóch odmianach zawodnicy z Kielc zdobyli aż siedem medali w tym cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy.
Rywalizacji w odmianie 9 bil zakończy finałami w piątek o godzinie 15.30. Na godzinę 17. zaplanowana jest dekoracja zwycięzców oraz zakończenie mistrzostw Polski.

- Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu bilardowego do hotelu Binkowski do śledzenia zmagań na żywo. Wstęp jest bezpłatny – mówi kielczanin Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.