Kolarze ze Skarżyska najlepsi w Wyścigu o Konar Dębu Czwartaka w gminie Orońsko

Piotr Stańczak
Wyścig w Orońsku wygrał pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Rafał Oleś (pierwszy z lewej). Tu peleton podąża ulicą Brandta. Piotr Stańczak
Rafał Oleś ze Skarżyska-Kamiennej wygrał niedzielny Wyścig Kolarski o Konar Dębu Czwartaka w gminie Orońsko.

Imprezę organizowało Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. Startowały 64 osoby.

Mężczyźni mieli do pokonania 53,2 kilometra (cztery okrążenia na trasie Orońsko ulica Brandta, Łaziska, Chronów, Guzów, Orońsko). Drugi za Olesiem był inny skarżyszczanin Marcin Piekarski, trzeci Jarosław Kleczaj z Radomia. Najlepszym zawodnikiem z gminy Orońsko był Szymon Wasik, dwudziesty w generalnej klasyfikacji mężczyzn.

Jedyną kobietą, która ukończyła żeński dystans (39,9 km) była radomianka Nikola Bujak. Kolarze z podium otrzymali odpowiednio 150, 100 i 50 złotych. Dzieci oraz pozostali chętni zaliczyli rekreacyjnie jedno okrążenie, tu nie prowadzono klasyfikacji. Sponsorem głównym imprezy była firma Wasik z Orońska.

O imprezie napiszemy także w piątkowym wydaniu "Echa Szydłowieckiego".

Materiał oryginalny: Kolarze ze Skarżyska najlepsi w Wyścigu o Konar Dębu Czwartaka w gminie Orońsko - Echo Dnia Radomskie