Orlicz powiększa medalowe zbiory

Piotr Stańczak
Reprezentanci Orlicza z trenerami - Stefanem Pawlukiewiczem i Aleksandrą Dąbczyńską (z prawej). Archiwum klubowe
Kolejny sukces odnieśli reprezentanci Orlicza Suchedniów. Przywieźli osiem medali z badmintonowych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców. Turniej odbył się 21-23 kwietnia w Lublinie.

Suchedniowianie wywalczyli na tamtejszych kortach dwa złote oraz po trzy srebrne i brązowe krążki. W finale gry pojedynczej juniorek Wiktoria Dąbczyńska pokonała swoją klubową koleżankę Zuzannę Glijer 2:0, w setach 21:15, 21:18. Katarzyna Zięba nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału w tej kategorii wiekowej.

W juniorskim deblu Dąbczyńska wespół z Aleksandrą Goszczyńską ograły w finale Izabelę Pajek (Orlicz)/Wiktorię Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 21:8, 21:18. Trzecie miejsce w tej konkurencji wywalczyły: Glijer/Magdalena Świerczyńska (UKS Baranowo).

W finale gry mieszanej juniorów Iza Pajek i Radosław Wróbel (Vol-Trick Kępno) uplasowali się na drugiej pozycji.

Dwa brązowe medale wywalczyli suchedniowscy młodzieżowcy. Magdalena Łukasiak oraz Marcin Wnuk stanęli na najniższym stopniu podium w deblu, podobnie jak Marcin z Michałem Kaźmierczakiem (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle).