Paweł Dąbrowski zdobył brązowy medal na zimowej olimpiadzie...

  Paweł Dąbrowski zdobył brązowy medal na zimowej olimpiadzie w Austrii

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Hajduk

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Paweł Dąbrowski zdobył brązowy medal na zimowej olimpiadzie w Austrii
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Facebook Olimpiady Specjalne

  Od soboty, 18 marca w Austrii trwają Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Wśród 45 zawodników reprezentujących Polskę jest Paweł Dąbrowski z gminy Oksa. W niedzielę, 19 marca, zdobył brązowy medal w supergigancie. Warto dodać, że startował z kontuzją kolana. Inna reprezentantka świętokrzyskiego – Justyna Salwa ze Skarżyska zdobyła złoty medal.
  Paweł Dąbrowski w marcu 2016 roku, podczas IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem, wywalczył dwa złote medale w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant i slalom super gigant.
  Dzięki temu właśnie osiągnięciu został wybrany do reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbywają się w Austrii od 18 marca i potrwają do 25 marca.

  Paweł Dąbrowski ma 42 lata, mieszka we wsi Węgleszyn-Ogrody w gminie Oksa.
  W 1994 roku ukończył tak zwaną „szkołę życia” w Węgleńcu, a od października 1994 do chwili obecnej jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jędrzejowie.

  Od końca lat osiemdziesiątych Paweł jest zawodnikiem Olimpiad Specjalnych, a od 1994 roku Klubu „Strzała” Jędrzejów.
  Sport odgrywa bardzo dużą rolę w życiu Pawła, a jego ulubionymi dyscyplinami jest trójbój siłowy, hokej halowy i właśnie narciarstwo alpejskie, które uprawia od 1993 roku. We wszystkich tych dyscyplinach Paweł odnosił wiele sukcesów, wielokrotnie reprezentował region świętokrzyski na zawodach ogólnopolskich.

  Na co dzień Paweł jest miłą i uśmiechniętą osobą, bardzo koleżeńską i wrażliwą. Podczas zajęć w warsztatów terapii zajęciowej lubi pracować w pracowni plastycznej i technicznej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Czytaj też

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Scyzoryki Festiwal 2017. Zgłoś się!

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.

  Wymarzona, Wyzwolona, Urozmaicona. Zobacz, jakie jesteśmy.