Wiking Starachowice znowu na medal

dor
Jacek Spychała z Wikinga został wicemistrzem Europy w trójboju siłowym klasycznym. www.starachowice.eu
Jacek Spychała ze starachowickiego klubu Wiking zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w trójboju siłowym klasycznym. Do złotego medalu zabrakło mu pół kilograma. Mistrzostwa Starego Kontynentu odbyły się duńskim Thisted.

Jacek Spychała rywalizował w kategorii do 83 kilogramów. W tej kategorii startowało 21 zawodników z całej Europy. Spychała był najlepszy w wyciskaniu leżąc. Uzyskał wynik 177,5 kilograma. O tym, kto zdobędzie złoty medal, decydował martwy ciąg. W trzeciej próbie Spychała uzyskał 312,5 kg, a najgroźniejszy rywal - Słoweniec zaliczył 315 kilogramów. Dzięki temu Słoweniec został mistrzem Europy, a zawodnik starachowic-kiego klubu zdobył srebro. Do zwycięzcy stracił pół kilograma.

Kolejny udany start zaliczył także Jan Wegiera z Wikinga. Wygrał zawody Pucharu Polski w Kielcach z wynikiem 311 kilogramów. Jest to nowy rekord Polski seniorów. Wegiera wygrał pewnie rywalizację open seniorów i był najlepszy w klasyfikacji masters. Drugi z zawodników starachowickiego klubu Wiking - Waldemar Komisarek - na zawodach Pucharu Polski w Kielcach zajął szóste miejsce.