Wiktoria Dąbczyńska mistrzynią Polski elity! Marzy o... igrzyskach

PST
Wiktoria Dąbczyńska - po młodzieżowych sukcesach - śmiało puka do elity. Przykładem mistrzostwo Polski w Białymstoku. Facebook/archiwum prywatne
Wiktoria Dąbczyńska z Orlicza Suchedniów została indywidualną mistrzynią Polski elity, które zakończyły się w miniony weekend w „mekce” rodzimego badmintona, czyli Białymstoku.

Nasza zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w grze pojedynczej oraz trzecie miejsce w deblu. W pierwszej konkurencji, w finale pokonała w dwóch setach Kornelię Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) 21:13, 21:9. Przeciwniczka to wielokrotna mistrzyni Polski i medalistka krajowego czempionatu. W deblu Dąbczyńska wystąpiła razem z reprezentacyjną partnerką Aleksandrą Goszczyńską z Milenium Warszawa. Pożegnały się z turniejem w półfinale po porażce z utytułowanymi siostrami Wojtkowskimi - Agnieszką i Anetą (obie Technik Głubczyce) 15:21 i 14:21.

- Moim marzeniem w przyszłości jest pojechać na Igrzyska Olimpijskie - powiedziała otwarcie Wiktoria po zakończeniu białostockiej batalii.

(Źródło: kurierlubelski.pl)