19. porażka AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce

MAT
Dziewiętnastej porażki w sezonie doznali w niedzielę koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce. Zespół Stanisława Dudzika uległ w Kutnie miejscowemu Pro-Basket Kutno.

Akademicy, podobnie jak inna kielecka drużyna w 2 lidze AZS UJK Kielce bardzo źle rozpoczęli swój mecz. Po 5 minutach przegrywali 2:14. Potem było nieco lepiej, głównie dzięki skutecznej grze Łukasza Pawlaka, Filipa Drogosza i Michała Ziemskiego. Ostatni kontakt z rywalem kielczanie mieli w 14. minucie, kiedy po rzucie Drogosza przegrywali tylko 24:27. Od tamtej pory gospodarze zdobyli jednak 15 punktów z rzędu, uzyskali wysokie prowadzenie, które potem tylko powiększali. W kieleckiej drużynie kolejny dobry występ zaliczył Łukasz Pawlak, który zdobył 22 punkty. Dla Politechniki, która zamyka ligową tabelę to już 19 porażka w sezonie.

Pro-Basket Kutno - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria-Echo Kielce 94:56, (25:13, 23:19, 31:14, 15:10)
Politechnika:
Pawlak 22 (2x3), Ziemski 16, Drogosz 14, Pękalski 2, Paluch - Mazur, Kasprzycki, Żaba-Żabiński, Śnioch 2, Kmiński

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?