II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce gorszy od lidera

Mateusz Kołodziej
Gospodarze wyszli na pojedynek z liderem nieco przestraszeni i niepewni. I zanim dobrze weszli w mecz, przegrywali już 1:14 (6 minuta). Na początku drugiej kwarty było nawet 10:29.

Całą pierwszą połowę goście z Warszawy wygrali wysoko, 41:23. To nie oznaczało jednak końca emocji, bo na trzecią kwartę, kielczanie wyszli jako zupełnie inna drużyna. Wreszcie szybciej zaczęli grać w ataku, wzmocnili obronę, zmuszali rywali do strat i w końcu zaczęli trafiać z dystansu. Po kolejnym takim rzucie (Jakub Lewandowski) przewaga lidera zmalała do zaledwie 5 punktów (54:59). W ostatnich dziesięciu minutach obie drużyny miały problem ze skutecznością. Na 5 minut przed końcem i rzucie Piotra Osiakowskiego kielczanie przegrywali tylko 59:61, jednak od tamtej pory zdobyli tylko jeden punkt (Jakub Lewandowski z rzutu wolnego). Rywalom natomiast w decydujących momentach ręka nie zadrżała i KK Warszawa odniosła kolejne, osiemnaste już w tym sezonie zwycięstwo w sezonie. Dla koszykarzy AZS UJK była to natomiast 10 porażka w obecnych rozgrywkach. Podopieczni trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza mają także w dorobku tyle samo zwycięstw i zajmują siódmą pozycję w tabeli grupy B II ligi.

AZS UJK Kielce - KK Warszawa 60:72, (10:26, 13:15, 31:18, 6:13)
AZS UJK: Druszcz 10 (2x3), Lewandowski 11 (1x3), Fąfara 7 (1x3), Osiakowski 11 (1x3), Szewczyk 1 - Sprengel 3 (1x3), Jagiełło 5 (1x3), Kowalski 6 (1x3), Nowakowski 4, Nowaczek 2.