II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce ograł wicelidera

MAT
Maciej Szewczyk (w białym stroju) był w niedzielę najskuteczniejszym graczem AZS UJK Kielce. Zdobył 20 punktów archiwum
Zwycięstwo zespołu Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza nad wiceliderem z Łowicza to największa niespodzianka 18. kolejki w grupie B II ligi.

Dodajmy, że kielczanie z aspirującymi do awansu łowiczanami wygrali już drugi raz w tym sezonie. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, bo od prowadzenia 6:0, ale potem obie drużyny szybko wymieniały się ciosami. Kielczanie świetnie rzucali z dystansu. Tylko w pierwszej połowie trafili 11 “trójek” (w całym spotkaniu 15). Głównie dzięki temu elementowi, a także niezłej postawie w obronie gospodarze najpierw odrobili nieznaczną stratę do gości, a potem sami wyszli na prowadzenie, które utrzymywali. W połowie trzeciej kwarty ich przewaga wynosiła już 10 punktów (68:58), jednak na początku ostatnich dziesięciu minut znów był remis (70:70). Końcówka to koncertowa gra koszykarzy AZS UJK Kielce. Szybkie kontrataki i znów celne “trójki” pozwoliła gospodarzom prowadzić na 3 minuty przed końcem meczu już 87:72. W drużynie z Łowicza wystąpił kielczan, Hubert Makuch, wychowanek UMKS Kielce. Zdobył 15 punktów i miał 6 asyst.

AZS UJK Kielce - Syntex Księżak Łowicz, (23:26, 28:18, 19:24, 24:9)
AZS UJK: Druszcz 12 (2x3), Lewandowski 11 (3x3), Fąfara 13 (3x3), Osiakowski 11 (2x3), Szewczyk 20 - Sprengel 9 (3x3), Jagiełło 3 (1x3), Nowakowski 4, Nowaczek 8, Kowalski 3 (1x3)

W innych meczach: Shmoolky Warszawa - KK Warszawa 53:87, Żubry Białystok - ŁKS Łódź 77:80, TBV Start Lublin - Tur Bielsk Podlaski 39:102, Pro-Basket Kutno - Stal Stalowa Wola 89:70,