II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce wygrał w Warszawie trzy kwarty, ale przegrał mecz

/MAT/
archiwum
Koniec sezonu dla drugoligowych koszykarzy AZS UJK Kielce. Zespół Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza przegrał na wyjeździe z KK Warszawa trzecie spotkanie pierwszej rundy fazy Ply-Off.

Kielecki zespół, który do fazy play-off przystąpił z 8 miejsca i grał z kandydatem do awansu i najlepszą drużyną rundy zasadniczej grupy B II ligi potrafił sprawić niespodziankę w pierwszym meczu w Warszawie przed 10 dniami wygrywają 71:69. W rewanżu w Kielcach zdecydowanie lepsi byli już warszawianie (56:84), dlatego konieczne było rozegranie trzeciego meczu w stolicy (gra się do dwóch zwycięstw).

W środę kielczanie fatalnie zagrali pierwsze 10 minut gry, które przegrali czternastoma punktami i nie pomogło nawet wygranie trzech kolejnych kwart. Kielecki do końca jednak dzielnie walczył doprowadzając do nerwowej końcówki. Na dwie minuty przed końcem było tylko 60:56 dla gospodarzy, ale w ostatnich sekundach nasza drużyna popełniła za dużo strat i ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy cieszyli się faworyzowani gospodarze.

KK Warszawa - AZS UJK Kielce 64:58, (26:12, 13:14, 11:13, 14:19)

AZS UJK: Sprengel 4, Lewandowski 7, Fąfara 7 (1x3), Osiakowski 18 (1x3), Nowaczek 13 - Druszcz, Nowakowski, Kowalski 5 (1x3), Szewczyk 4.

Stan rywalizacji: 2:1 dla KK Warszawa. Ekipa ze stolicy awansowała do kolejnej rundy