II liga koszykarzy: Derby Kielc dla AZS UJK

Mateusz Kołodziej
W czwartek rozegrano drugoligowe derby Kielc w koszykówce. AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce uległa w nich AZS UJK Kielce 59:90.

Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana, na boisku była walka, a koszykarzom obu drużyn udzielały się derbowe emocje. Do przerwy minimalnie lepsi goście z AZS UJK, którzy dzięki celnej "trójce" Jakuba Lewandowskiego w samej końcówce drugiej kwarty zeszli na przerwę prowadząc 41:37. W zespole Stanisława Dudzika skuteczny był natomiast Łukasz Pawlak, który już do przerwy miał na koncie 16 punktów. Druga połowa należała już do AZS UJK. Losy meczu rozstrzygnęły się definitywnie, gdy od stanu 51:61 podopieczni Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza zdobyli jedenaście punktów z rzędu. Dla AZS UJK to 10 wygrana w sezonie. Koszykarze tego klubu mają także 9 porażek i zajmują 7 miejsce w grupie B II ligi. Politechnika Świętokrzyska z jednym zwycięstwem zamyka ligową tabelę.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - AZS UJK Kielce 59:90 (17:24, 20:17, 14:22, 8:27)
Politechnika: Pawlak 18 (3x3), Ziemski 14 (2x3), Białek 6, Paluch 2, Drogosz 11 (1x3) - Pękalski 6, Mazur 2, Żaba-Żabiński, Kasprzycki, Śnioch.

AZS UJK: Druszcz 8 (2x3), Sprengel 8 (1x3), Lewandowski 13 (1x3), Osiakowski 18 (3x3), Szewczyk 16 - Jagiełło 8 (2x3), Nowaczek 14, Nowakowski, Kowalski 5 (1x3)