II liga koszykarzy: Dwie dogrywki i awans AZS UJK do fazy Play-Off

Mateusz Kolodziej
Rzutem na taśmę awans do najlepszej "ósemki", która zagra o awans do pierwszej ligi zapewnili sobie drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. W niedzielę kielczanie po dwóch dogrywkach i olbrzymich emocjach pokonali we własnej hali Sokoła Ostrów Mazowiecką 108:91.

Aby zespół Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza zagrał w fazie play-off, w niedzielnym meczu, który kończył zmagania w sezonie zasadniczym drugiej ligi musiał pokonać rywali z Ostrowi Mazowieckiej i liczyć na porażkę Shmollky Warszawa w Kutnie. Ten drugi warunek został spełniony, a kielczanie ostatecznie pokonali rywali dopiero po dwóch dogrywkach. W ich składzie zabrakło kontuzjowanego Mateusza Druszcza, nie wystąpił też chory Piotr Osiakowski, a nie w pełni zdrowi w meczu zagrali Łukasz Fąfara i Jakub Lewandowski.

Kielecka drużyna grała falami, miała już nawet 13 punktów przewagi, ale w ostatnich sekundach to goście byli o krok od zwycięstwa (prowadzili 82:79). Wtedy jednak gospodarze przechwycili piłkę, a do dogrywki doprowadził rzutem za trzy punkty Jakub Lewandowski. Gospodarze mogli natomiast wygrać już w pierwszej dogrywce, ale na sekundę przed końcem, do drugiej dogrywki doprowadził rozgrywający gości, Aleksander Szczerbatiuk. W kolejnych dodatkowych pięciu minutach koszykarze AZS UJK zagrali już koncertowo, trafiając z dystansu i dobrze broniąc. W pierwszej rundzie play-off rywalem kielczan będzie najlepsza drużyna po rundzie zasadniczej w grupie B II ligi, KK Warszawa.

AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 108:91. (25:22, 16:18, 27:19, 14:23, 8:8, 18:1)
AZS UJK:
Sprengel 15 (3x3), Fąfara 20 (3x3), Lewandowski 17 (2x3), Nowakowski 6, Nowaczek 16 - Szewczyk 18, Jagiełło 16 (3x3), Kowalski.