II liga koszykarzy: Politechnika Świętokrzyska przegrała w Ostrowi Mazowieckiej

MAT
archiwum
Nie powiodło się drugoligowym koszykarzom AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce, którzy w 18. kolejce 2 ligi przegrali w Ostrowi Mazowieckiej z Sokołem 63:80.

Młodzi kielczanie zaczęli źle, bo przegrywali już 1:11, ale mimo to wygrali pierwszą kwartę 17:14. Potem górę wzięło większe doświadczenie gospodarzy, którzy powiększali przewagę. Mimo to, jeszcze w połowie trzeciej kwarty przewaga Sokoła wynosiła tylko pięć punktów (44:39). Od tego momentu zespół Stanisława Dudzika stracił jednak 14 punktów z rzędu, a grający przed własną publicznością koszykarze Sokoła nie pozwolili sobie już na zmniejszenie przewagi. Pozytywem w ekipie kieleckiej jest na pewno debiut kolejnego, młodego zawodnika. Szansę gry w drugiej lidze dostał w Ostrowi Mazowieckiej podkoszowy Kamil Kasprzycki, który zanotował 100 procent skuteczności z gry. Trafił wszystkie trzy rzuty i zdobył 6 punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 80:63, (14:17, 24:12, 20:14, 22:20)
Politechnika: Pawlak 15 (3x3), Ziemski 13 (2x3), Białek 12, Drogosz 10, Paluch 4 - Pękalski 3 (1x3), Kasprzycki 6, Banasik, Śnioch, Kamiński.