II liga koszykarzy: Politechnika Świętokrzyska przegrała z ŁKS Łódź. Teraz powalczy o utrzymanie

MAT
archiwum
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego w grupie B II ligi, koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo przegrali u siebie z ŁKS Uniwersytetem Łódzkim Szkołą Gortata Łódź.

Zdecydowanym faworytem meczu byli goście, którzy zaliczają się do ścisłej czołówki w drugiej lidze (sezon zasadniczy zakończyli na czwartym miejscu). Łodzianie mieli dużą przewagę pod koszem i kontrolowali mecz, choć ambicji graczom Politechniki odmówić nie można. W trzeciej kwarcie z przewagi gości zostały tylko cztery punkty, jednak w ostatniej kwarcie gracze ŁKS-u znów zaczęli dominować. W kieleckiej ekipy powrócił do gry kontuzjowany od kilku dobrych miesięcy jeden z liderów zespołu, rozgrywający Alan Jaworski.

Sezon zasadniczy gracze Stanisława Dudzika zakończyli na ostatnim miejscu w grupie B II ligi, z tylko jednym zwycięstwem na koncie. Teraz kielczanie o ligowy byt powalczą w fazie play-out z drużyną Rosa-Sportu Radon (mecze będą rozgrywane do dwóch zwycięstw).

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - ŁKS Łódź 54:74, (1420, 15:21, 17:10, 8:23)
AZS Politechnika: Pawlak 14 (4x3), Białek 4, Ziemski 7 (1x3), Żaba-Żabiński, Drogosz 14 - Jaworski 4, Borowicki 9 (1x3), Mazur 2, Paluch, Pękalski.