Karolina Kołeczek zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski

Dorota Kułaga
Karolina Kołeczek (z lewej) tym razem zdobyła srebro. Przegrała z Klaudią Siciarz (w środku). Z prawej Urszula Bhebhe. www.pzla.pl/Tomasz Kasjaniuk
Karolina Kołeczek pobiegła najlepiej w tym sezonie halowym, ale nie obroniła tytułu mistrzyni Polski. Na Halowych Mistrzostwach Polski w Arenie Toruń zajęła drugie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. Wygrała rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie Klaudia Siciarz.

W eliminacjach Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz uzyskała czas 8,20 sekundy i pewnie awansowała do finału. Finał zaczęła mocno, podobnie jak Klaudia Siciarz z AZS AWF Kraków. Po zejściu z ostatniego płotka Siciarz zaatakowała sandomierzankę i pierwsza minęła linię mety. Uzyskała znakomity czas 8.00. Jest to halowy rekord świata zawodniczek do 20 lat.
Druga była Karolina Kołeczek z najlepszym w tym roku czasem 8.06, a trzecia Urszula Bhebhe - 8.41. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz straciła więc dominację, bo przez ostatnie trzy lata regularnie zdobywała medale na mistrzostwach Polski w hali i na stadionie.