Mateusz Borkowski wywalczył brązowy medal. Teraz Belgrad

Dorota Kułaga
Mateusz Borkowski (z lewej) zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów. Wygrał Adam Kszczot www.pzla.pl
Kolejny sukces odniósł Mateusz Borkowski, wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, który obecnie reprezentuje RKS Łódź.

Na rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu, rywalizował w biegu na 800 metrów. Wygrał faworyt Adam Kszczot z czasem 1.47,56. Srebrny medal zdobył Artur Kuciapski - 1.48,14, a brązowy Mateusz Borkowski z wynikiem 1.48,73.

Borkowski to zawodnik pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim. Medal Mistrzostw Polski Seniorów to kolejny sukces w jego karierze. Teraz przed nim start na Halowych Mistrzostwach Europy, które w marcu odbędą się w Belgradzie.

To będzie jego pierwsza tak ważna impreza w rywalizacji z seniorami. - Duże wyzwanie. Pojadę tam bez obciążeń i będę walczył o jak najwyższe miejsce. Ja już swoje zrobiłem, uzyskałem minimum. Do Belgradu pojadę po to, żeby godnie reprezentować nasz kraj i zdobyć doświadczenie - zaznaczył Mateusz.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu na zawodach Copernicus Cup w Toruniu poprawił rekord życiowy w biegu na 800 metrów czasem 1.47,11.