Medalowy start biegaczy z Rudnika w mistrzostwach województwa

/dor/
Biegacze LKB Rudnik z prezesem i trenerem klubu Sylwestrem Dudkiem.
Biegacze LKB Rudnik z prezesem i trenerem klubu Sylwestrem Dudkiem. Archiwum klubu
Dobrze spisali się zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego, które odbyły się w Kielcach.

Klub z Rudnika na tej imprezie, w której wystartowało blisko 200 lekkoatletów, reprezentowało 16 zawodników. To byli jedyni przedstawiciele powiatu starachowickiego na tych mistrzostwach. Dodajmy, że były to jednocześnie mistrzostwa świętokrzyskiego zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Bardzo dobrze spisał się Bartosz Bernaciak, który wygrał bieg na 1000 metrów, drugi w tej konkurencji był Krystian Ślifierz. Dwa miejsca na podium wywalczył Bartosz Litwinek, który był drugi na 100 metrów i trzeci na 200 metrów. Podobnie Jakub Gos - zajął trzecie miejsce w biegach na 600 i 1000 metrów.

Pozostałe wyniki: 300 m: 3. Monika Bonio, 300 m: 6. Martyna Turek, 600 m: 7. Olga Bernaciak, 600 m: 8. Wiktoria Dróżdż, 1500 m: 3. Maja Dyoniziak, 1500 m: 2. Marta Strzelecka, 1000 m: 5. Paula Kosmala, 1000 m: 6. Wiktoria Kwarciak, 1000 m: 7. Julia Kusiak.