Medalowy start lekkoatletów z powiatu staszowskiego

dor
Dorota Kułaga
Lekkoatleci z powiatu staszowskiego z dobrej strony pokazali się na Halowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego, które odbyły się w module lekkoatletycznym w kieleckiej Hali Legionów. Kilkoro z nich zdobyło medale.

W zawodach tych rywalizowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Gryf Rytwiany, Sigmy OSiR Staszów i Żaczka Połaniec.
- Damian Miodyński dobrze wypadł w kuli, zdobył srebrny medal. Zaliczył udany debiut wśród juniorów młodszych. „Srebro” wywalczył też Jakub Wójcicki w skoku w dal. Poza tym startowała też Paulina Latra na płotkach i trójka dzieciaków młodszych na 600 metrów - powiedział Jacek Więckowski, trener Gryfu Rytwiany. Jakub Wójcicki w skoku w dal uzyskał wynik 5,77 metra, a Damian Mio-dyński w pchnięciu kulą - 10.49 metra.

Bardzo dobrze spisali się też młodzi reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Żaczek Połaniec, uzyskując kilka wartościowych wyników w rywalizacji ze starszymi zawodnikami. Najlepiej spisały się Olga Wójtowicz i Julia Szy-dłowska, zwyciężając w swoich konkurencjach.

W biegu na 60 metrów przez płotki wygrała Olga Wójtowicz - 10,11 sekundy, a na 600 metrów triumfowała Julia Szydłowska - 1.54,89. W biegu na 60 metrów drugi był Dawid Tutak. Na dystansie 600 metrów na drugiej pozycji uplasował się Kacper Godzwon, a na trzeciej Norbert Sudoł. W skoku w dal dzieci triumfował Oliwier Płużek.
- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych młodych lekkoatletów. Dobrze poradzili sobie w konfrontacji ze starszymi lekkoatletami z całego województwa - powiedział trener Sławomir Szydłowski z Żaczka Połaniec.
W Hali Legionów rywalizowali także młodzi lekkoatleci Sigmy OSiR Staszów, trenowani przez Agnieszkę Waw-rzkiewicz.
-Z naszego klubu wystartowali Tomasz Ziarno, Mateusz Podsiedlik, Kamila Legiecka i Miłosz Kuca. Tomek Ziarno rywalizował w skoku w dal, uzyskał 5.70 metra. Kamila Legiecka na swoim koronnym dystansie 600 metrów uzyskała wynik rezultat 1.57,28 sekundy. Pozytywnie należy ocenić występ naszych młodych zawodników na tych mistrzostwach - powiedziała trener Agnieszka Wawrzkiewicz z Sigmy OSiR Staszów. Dorota Kułaga