Udany start zawodniczek Nadiru Jędrzejów w Łodzi

KAR
Karolina Fiutek (na pierwszym planie) zajęła drugie miejsce na dystansie podczas mityngu halowego w Łodzi archiwum klubu
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się juniorki młodsze Nadiru Jędrzejów, podczas rozgrywanego w Łodzi mityngu halowego.

Drugie miejsca Fiutek i Ostrowskiej

Najlepszy start zanotowała Karolina Fiutek, która zajęła drugie miejsce w biegu na 2000 metrów. Uzyskała czas 6.49,86. Na tym samym dystansie rywalizowała Daria Olesińska, która zakończyła zmagania na dziewiątej pozycji z czasem 8.18,04.
Karolina uległa jedynie seniorce Sarze Dominiak z AZS Łódź, która jest starsza od naszej zawodniczki aż o osiem lat. Zwyciężczyni biegu uzyskała czas 6.38,28.

Udany start zaliczyła także Dominika Ostrowska, która wzięła udział w biegu na 400 metrów. Uzyskała czas 63,66, co dało jej drugie miejsce.
- Jesteśmy zadowoleni ze startu naszych zawodniczek. Karolina pobiegła w czasie 6.49,86, co jest jej nowym rekordem życiowym. Dominika wróciła do biegania po przerwie, a mimo tego udało jej się osiągnąć dobry wynik - mówił Bartłomiej Bartosz, szkoleniowiec Nadiru.

Wendt i Strojecka pobiegły na 600 metrów

Nadir miał ponadto reprezentantki w biegu na 600 metrów. Obie znalazły się w drugiej serii biegu. Joanna Wendt z czasem 1.49,05 była czwarta, a Monika Strojecka z rezultatem 1.50,59 zajęła piąte miejsce. Nasze zawodniczki nie uzyskały awansu do biegu finałowego.

Z Nadiru do kadry narodowej

Dwie zawodniczki jędrzejowskiego klubu Karolina Fiutek i Dominika Ostrowska znalazły się w narodowej kadrze B juniorek młodszych.

Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki analizując osiągnięcia naszych zawodniczek w 2016 roku oraz wyniki badań kwalifikacyjnych. Obie biegaczki zostały objęte specjalnym systemem szkolenia, w ramach którego będą uczestniczyły w obozach oraz zgrupowaniach kadry narodowej. Dziewczęta znalazły się w grupie ośmiu lekkoatletek z województwa świętokrzyskiego.

Karolina Fiutek w kadrze B będzie trenować na dystansie 3000 metrów, natomiast Dominika Ostrowska na 600 metrów.
- Liczę na to, że Karolina już wkrótce poprawi na tyle swoje wyniki, że dostanie się do pierwszej kadry A. Myślę, że jest na to szansa, może nawet jeszcze w tym roku - powiedział trener biegaczy Nadiru Jędrzejów.