Jan Działowski z KKL Kielce poprawił rekord Polski...

Jan Działowski z KKL Kielce poprawił rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce

/dor/

Echo Dnia Świętokrzyskie

Echo Dnia Świętokrzyskie

Ozdobą Halowych Otwartych Mistrzostw Kielc był nieoficjalny rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce, który ustanowił Jan Działowski z KKL Kielce wynikiem 3.38 metra.
 Jan Działowski z KKL Kielce poprawił rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce

Jan Działowski miał powody do zadowolenia. Uzyskał 3.38 metra i poprawił nieoficjalny rekord Polski 12-latków w skoku o tyczce. ©Fot. Dorota Kułaga


Podobnie jak przed tygodniem, rekord województwa młodziczek w biegu na 60 metrów poprawiła Martyna Młynarczyk. Tym razem podopieczna Mirosławy Sarny uzyskała czas 8,00, wcześniej wynosił 8,08 sekundy. - Szkoda, że był to mój ostatni start w tym roku, bo może udałoby mi się zejść poniżej ośmiu sekund. Teraz będę się przygotowywać do Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Spale. Będę walczyć o miejsce w pierwszej piątce - powiedziała 15-letnia Martyna Młynarczyk. Rekord życiowy w biegu na 60 metrów poprawiła natomiast Karolina Młodawska, druga z zawodniczek KKL. Jest to jednocześnie klubowy rekord w hali we wszystkich kategoriach wiekowych.
- Uzyskałam wynik 7,97, od dwóch lat moja "życiówka" wynosiła 8,02. Teraz biegam głównie 400 metrów, więc ten rezultat cieszy, tym bardziej, że zapisałam się w historii KKL - mówiła Karolina.

Na koniec rywalizacji w hali błysnął Jan Działowski, rywalizujący w skoku o tyczce. Podopieczny Agnieszki Wrony potwierdził, że jest niesamowitym talentem. Uzyskał wynik 3.38 metra, a więc o 18 centymetrów poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik, uzyskany we wrześniu podczas mistrzostw województwa młodzików w Sandomierzu. Dodajmy, że jest to też nieoficjalny rekord Polski 12-latków, nie tylko w hali. W tej kategorii wiekowej w naszym kraju nikt wyżej nie skoczył. Nic dziwnego, że występ Janka brawami nagrodzili nie tylko jego bliscy, ale również wszystkie osoby uczestniczące w mityngu.

Ciekawe wyniki mityngu halowego: 60 m: Karolina Młodawska (KKL Kielce) - 7,97; Martyna Młynarczyk (KKL) - 8,00; Mateusz Gad (Żaczek Połaniec) - 7,22; 60 m ppł.: Karolina Młodawska - 9,42; Adrian Picheta (KKL) - 8,81; skok o tyczce: Liwia Majchrzak - 2.82, Katarzyna Białogońska - 2.62; Jan Działowski (KKL) - 3.38; skok w dal: Karolina Młodawska - 4.93; Kamil Gaik (KKL) - 5.87.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Oceniamy naszą władzę

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok pracy radnych świętokrzyskich gmin. Zagłosuj!

Oceniamy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów

Oceniamy rok rządów świętokrzyskich prezydentów, burmistrzów i wójtów