Drużyny z Sandomierza i Koprzywnicy zagrały w turnieju o Puchar Tymbarku

Dorota Kułaga
Zespół AMO Sandomierz z trenerem Pawłem Rybusem. W turnieju zajęli trzecie miejsce Michał Stańczyk
W podkieleckich Nowinach rozegrane zostały wojewódzkie finały turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W sumie uczestniczyło w nich 77 drużyn z Kielecczyzny. Zagrało aż 708 zawodników. W tym gronie byli też, oczywiście, przedstawiciele powiatu sandomierskiego.

Jednemu z naszych młodych futbolistów przypadło wyróżnienie indywidualne. Wojciech Rosiecki z AMO Sandomierz został najlepszym bramkarzem w kategorii do 8 lat.

Dziewczęta rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12, podobnie jak i chłopcy.

W kategorii chłopców do 8 lat w grupie D rywalizował zespół AMO Sandomierz. W grupie tej padły następujące wyniki: SP Łopuszno - SSP 1 Kazimierza Wielka 0:0, AMO Sandomierz - Hetmanek Włoszczowa 0:2, SP Łopuszno - AMO Sandomierz 1:4, SSP 1 Kazimierza Wielka - Hetmanek Włoszczowa 0:6, SP Łopuszno - Hetmanek Włoszczowa 0:3, SSP 1 Kazimierza Wielka - AMO Sandomierz 0:6. Zespół z Sandomierza zajął w grupie drugie miejsce z dorobkiem 6 punktów i stosunkiem bramek 10-3. W ćwierćfinale wygrał 4:0 ze Szkołą Podstawową Suchowo-la. W półfinale 0:7 przegrał z AMO I Kielce. W pojedynku o trzecie miejsce pokonał Hetmanka Włoszczowa 2:1. Ostateczna kolejność turnieju w tej kategorii wiekowej: 1. AMO I Kielce, 2. Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, 3. AMO Sandomierz, 4. Hetmanek Włoszczowa.

Drużyna z Koprzywnicy

- Jestem zadowolony z występu naszej drużyny. Pokazała się z dobrej strony. Cieszy nas miejsce na podium - powiedział trener Paweł Rybus, który prowadził zespół AMO Sandomierz.

W kategorii chłopców do 10 lat rywalizowała Szkoła Podstawowa Koprzywnica. W grupie K padły następujące wyniki: Szkoła Podstawowa Koprzywnica - Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 0:5, Szkoła Podstawowa Ko-przywnica - AP Końskie 0:3, Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski - AP Końskie 3:2. Szkoła Podstawowa Koprzywnica zajęła ostatnie miejsce w grupie i nie awansowała do kolejnej fazy turnieju.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Sandomierzu.

W turnieju chłopców do 12 lat rywalizowała Szkoła Podstawowa numer 1 Sandomierz. W grupie A padły następujące wyniki: SP 2 Busko-Zdrój - SSP 3 Kazimierza Wielka 0:8, Wicher Miedziana Góra - Szkoła Podstawowa 1 Sandomierz 3:0, SP 2 Busko-Zdrój - Wicher Miedziana Góra 0:3, SSP 3 Kazimierza Wielka - Szkoła Podstawowa 1 Sandomierz 7:2, SP 2 Busko-Zdrój - Szkoła Podstawowa 1 Sandomierz 1:5, SSP 3 Kazimierza Wieka - Wicher Miedziana Góra 0:2.

Szkoła z Sandomierza w swojej grupie zajęła trzecie miejsce z dorobkiem 3 punktów i stosunkiem bramek 7-11. Nie awansowała do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Tymbarku. Najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej: 1. SP 27 I Kielce, 2. AP Końskie, 3. SP 7 Skarżysko-Kamienna, 4. SP 27 II Kielce.