Partyzant walczy w barażach

(KAR)
Zakończył się sezon w pierwszej grupie klasy A. W ostatniej kolejce dwa zespoły z powiatu jędrzejowskiego odniosły zwycięstwa. Piaskowianka Piaski pokonała u siebie mistrza ligi Bucovię Bukowa 4:1, po dwóch golach Sebastiana Bery i trafieniach Przemysława Harłapa oraz Michała Cioska.

Zryw Skroniów zwyciężył na własnym boisku z Piastem Chęciny 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Kwapisz, a druga to samobójcze trafienie Michała Majchera. Partyzant Wodzisław zremisował na wyjeździe z Tęczą Gowarczów 2:2, mimo, że do przerwy przegrywał 0:2. Bramki zdobył Przemysław Objosło. Punkt wywalczony w Gowarczowie okazał się bardzo cenny, ponieważ Partyzantowi udało się zająć czternaste miejsce w tabeli, dzięki temu wciąż ma szansę na utrzymanie w lidze dzięki barażom. Nida Oksa przegrała w Żelisławicach z Zielenią 0:1, a Nida Sobków w Łopusznie z ŁKS 0:3.

Najwyżej spośród zespołów z powiatu jędrzejowskiego sezon zakończyła Nida Oksa, która zajęła piąte miejsce. Zryw zakończył ligę na siódmej pozycji, Piaskowianka ósmej, Nida Sobków dziesiątej, a Partyzant czternastej.

Zespół z Wodzisławia w środę rozpoczął barażową walkę w klasie A z czternastym zespołem drugiej grupy, czyli Nidzicą Dobiesławice. Pierwszy mecz odbył się na boisku Partyzanta i zakończył remisem 1:1. Gola dla zespołu z Wodzisławia strzelił już w 1 minucie Przemysław Objosło. Do wyrównania doprowadził w 70 minucie Bartosz Jesionka.

Rewanż w niedzielę, o godzinie 18, w Kazimierzy Wielkiej.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek: 1. Bucovia Bukowa (awans do klasy okręgowej) - 67 punktów, 2. Politechnika Świętokrzyska Kielce (zagra w barażach o awans do klasy okręgowej) - 66, 3. Orlęta Kielce - 65, 4. Astra Piekoszów - 55, 5. Nida Oksa - 49, 6. ŁKS Łopuszno - 44, 7. Zryw Skroniów - 41, 8. Piaskowianka Piaski - 38, 9. Sokół Rykoszyn - 38, 10. Nida Sobków - 38, 11. Victoria Mniów - 35, 12. Tęcza Gowarczów - 33, 13. Piast Chęciny - 28, 14. Partyzant Wodzisław (zagra w barażach o utrzymanie w klasie A) - 28, 15. Radiator$ Stąporków (spadek do klasy B) - 27, 16. Zieleń Żelisławice (spadek do klasy B) - 25.