Piłkarze Football Academy walczyli w finałach Deichmanna

(KAR)
Football Academy Jędrzejów, grający jako Brazylia w kategorii do lat 13 zajął pierwsze miejsce w finałach turnieju Deichmann 2017 archiwum prywatne
W Kielcach rozegrane zostały wojewódzkie finały turnieju Deichmann 2017. W rywalizacji udział wzięło 50 zawodników Football Academy Jędrzejów, którzy tworzyli pięć zespołów, rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. Zespoły z Jędrzejowa wcieliły się w nazwy różnych krajów: Niemcy (kategoria do lat 7), Argentyna (do lat 9), Belgia i Włochy (do lat 11) i Brazylia (do lat 13).

W rywalizacji najmłodszych chłopców nie była prowadzona klasyfikacja. Wszyscy zostali uznani za zwycięzców. Argentyna zakończyła zmagania na ćwierćfinałach ulegając w nich Niemcom (Korona Kielce). Belgia i Włochy zakończyły rywalizację na 1/8 finału. Pierwsza drużyna uległa Portugalii (KSZO Ostrowiec), a druga przegrała z Francją (DAP Kielce).

Najlepiej zaprezentowała się najstarsza drużyna, czyli Brazylia, która okazała się bezkonkurencyjna dla pozostałych ekip. Odnosząc w sumie piętnaście zwycięstw i notując dwa remisy w turnieju wywalczyła mistrzostwo województwa.