Ukraiński SMS Mościska najlepszy we Włoszczowie

Kamil Markiewicz
archiwum organizatora
W sobotę, we Włoszczowie, rozegrana została dziesiąta edycja międzynarodowego turnieju Hetman Cup 2017.

W rozgrywkach rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi. W sumie do zawodów przystąpiło osiem zespołów. Zwyciężył ukraiński SMS Mościska. Najwyżej z naszych drużyn uplasowała się Korona Kielce, która była czwarta. Ósme miejsce zajął Hetman Włoszczowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rusłan Yatsula (SMS Mościska), najlepszym bramkarzem Jakub Zagrodnik (Cracovia I Kraków), a najlepszym strzelcem Filip Wolski (Korona Kielce). Nagroda fair play powędrowała do GKS Katowice.
Organizatorem zawodów był klub sportowy Hetman Włoszczowa przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Turniej był objęty patronatem medialnym Echa Dnia.

Wyniki: gaza grupowa: Hetman Włoszczowa - SMS Mościska (Ukraina) 2:3, Korona Kielce - Cracovia II Kraków 5:1, Cracovia I Kraków - Raków Częstochowa 4:0, Stal Rzeszów - GKS Katowice 1:1, Hetman - Cracovia I 0:4, Stal - Korona 3:6, SMS Mościska - Raków 4:0, Cracovia II - GKS Katowice 1:5, Hetman - Raków 2:2, GKS Katowice - Korona 2:1, SMS Mościska - Cracovia I 3:4, Cracovia II - Stal 3:5. Półfinał B: Raków - Stal 2:5, Hetman Cracovia II 0:4. Półfinał A: Cracovia I - Korona 3:2, SMS Mościska - GKS Katowice 5:2. Finał B: Raków - Hetman 6:2, Stal - Cracovia II 5:0. Mecz o trzecie miejsce: Korona - GKS Katowice 0:5. Finał: Cracovia - SMS Mościska 0:3.

Klasyfikacja końcowa: 1. SMS Mościska (Ukraina), 2. Cracovia I Kraków, 3. GKS Katowice, 4. Korona Kielce, 5. Stal Rzeszów, 6. Cracovia II Kraków, 7. Raków Częstochowa, 8. Hetman Włoszczowa.