W Opatowie pojedynek beniaminków

Kamil Markiewicz
OKS Opatów po siedmiu latach przerwy znów rozegrał spotkanie w klasie okręgowej. Nowy sezon w tej lidze rozpoczął się w niedzielę.

Opatowska drużyna zremisowała na własnym boisku z Grodem Ćmińsk 3:3. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 17 minucie gola strzelił Wojciech Żołowicz. Do wyrównania w 29 minucie strzałem z rzutu karnego doprowadził Jakub Łowicki. Tuż po przerwie, w 48 minucie OKS na prowadzenie wyprowadził Dawid Banasiewicz. W 72 minucie Gród doprowadził do remisu, po bramce Jacka Szafarczyka. W 77 minucie gości na prowadzenie wyprowadził Mateusz Kokosza. OKS nie dał za wygraną. W 80 minucie gola na 3:3 strzelił Michał Sidor.

- Był to mecz walki. Po stracie bramki udało nam się odrobić stratę, a następnie wyjść na prowadzenie. Niestety później zawodnikowi gości wyszedł strzał życia i zdobył bramkę na 2:2. W końcówce znów musieliśmy gonić wynik. Udało nam się doprowadzić do remisu. Cieszymy się z punktu, który udało nam się zdobyć po długo oczekiwanym powrocie do okręgówki - mówił Maciej Zygadło, kierownik opatowskiej drużyny.

W niedzielę, o godzinie 17, OKS rozegra mecz drugiej kolejki. Na własnym boisku zmierzy się z innym beniaminkiem rozgrywek Świtem Ćmielów. Goście w pierwszej kolejce ulegli na własnym boisku Granatowi Skarżysko-Kamienna 1:2.